20.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Ve čtvrtek začíná baráž o ELD. Dorost ji zahájí v Litvínově

Už ve čtvrtek startuje šestikolová baráž o Extraligu dorostu. Zúčastní se jí dva týmy hájící extraligovou příslušnost a to HC Verva Litvínov a HC Tábor. Tuto dvojici doplní právě Baník a Vsetín, jakožto postupující z Ligy dorostu. Baník se dostal do baráže i přes neúspěšnou sérii se Vsetínem díky výhře Karlových Varů B, které nemohli postoupit, jelikož Karlovy Vary už v ELD jeden tým mají.

Baníkovské dorostence čekají velmi prestižní soupeři na to, že ještě vánoční přestávku strávili na pozici nezajišťující účast v Lize dorostu na další sezonu, a tak byla účast v play-off natož v baráži o Extraligu dorostu velkým, avšak příjemným překvapením. ,,Přiznám se, že až do úplného závěru sezóny jsme neměli absolutně žádné ambice, co se týče play-off, neřkuli baráže o dorosteneckou extraligu. Naopak, do poslední chvíle jsme podřídili vše tomu, abychom soutěž v Sokolově vůbec zachránili. Jenže, kdo zná trenéra Petra Holejšovského, moc dobře ví, že pokud si tenhle člověk vytkne nějaký cíl, má jeho nejbližší okolí velký problém a na jakékoliv představy o životě v komfortní zóně musí hodně zapomenout (smích). A tak jsme tým dokázali doplnit a postupně namotivovat natolik, že po úplně posledním utkání v Třemošné jsme věděli, že jsme zcela neplánovaně dosáhli historického úspěchu a jediný, kdo z toho asi nebyl úplně nadšený, byli ledaři, kterým jsme o dva týdny prodloužili sezónu za volantem stařičké sokolovské rolby,” řekl se smíchem asistent hlavního trenéra Petra Holejšovského Petr Neč.

Série se Vsetínem o účast v baráži nevyšla. Vsetín jasně ukázal, to co potvrzoval celou sezonu, a to, že jediný cíl je postup zpět do Extraligy dorostu. ,,I z výše popsaných důvodů jsme neměli téměř ponětí o tom, co nás čeká a jakým týmům se postavíme. Vsetín jsme znali z podzimní části soutěže, jenže Valaši podřídili vše snaze dostat se zpátky do extraligy a tým doplnili o skutečně excelentní hráče, kteří nám své kvality jasně demonstrovali v rámci tří vzájemných duelů, jež jednoznačně ovládli,” pokračovala pravá ruka hlavního trenéra dorostu Petr Neč.

Nyní se už naši dorostenci intenzivně připravují na baráž, o které snad před sezonou ani nesnili. Jak už jsme zmínili, soupeři mají obrovskou kvalitu a Baník do zápasu nejspíše nebude vstupovat do zápasů se statusem favorita. ,,Známe tedy Vsetín a i když respektujeme jeho sílu, rozhodně neskládáme zbraně! Co se týče Tábora, ten dokázal v play-down vyřadit silný Chomutov. Velkou neznámou je pak pro nás Litvínov, o němž víme, že celou sezónu i závěr v nevděčném play-down vsázel na tři až čtyři rozdílové hráče. Každopádně všechny zápasy budou pro nás hokejovým svátkem a nebývalou zkušeností,” pověděl Petr Neč. A jak probíhá příprava? ,,Minulý týden jsme se věnovali spíše kompenzaci a hrám, od pondělí už se ale zase pečlivě připravujeme a vše podřizujeme možnému úspěchu. Jsme zřejmě považováni za outsidery, to nám ale paradoxně může hrát do karet. Musíme hrát na úplné hraně našeho maxima šedesát minut každého utkání a třeba se povede něco, co se zatím zdráhám vyslovit, jelikož jsem velmi pověrčivý.(úsměv) Kluci mají ale naši naprostou důvěru a slibuji, že uděláme pro postup vše, co bude v našich silách!” odpověděl Petr Neč.

Dorostenci si první zápas odškrtnou tento čtvrtek na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. První domácí zápas v baráži odehrají v sobotu 25. 3. od 18:45 se Vsetínem.

Program baráže:

23. 3. - 17:30 - HC Verva Litvínov : HC Baník Sokolov