23.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baráž o ELD: Z Litvínova Baník body neveze

V prvním kole baráže o Extraligu dorostu zamířil Baník do Litvínova. Extraligový tým bojující o setrvání mezi dorosteneckou elitou ukázal Baníku, že kvalita v nejvyšší tuzemské soutěži je ještě o úroveň výše a bral výhru 8:0.

Baník v prvním kole baráže o ELD vyrazil do Litvínova. HC Verva Litvínov je mimo jiné týmem pyšnícím se titulem Akademie českého hokeje. Brzké oslabení Baníku příliš nepomohlo, jelikož domácí díky svému kapitánovi Janu Peroutkovi svou první početní výhodu využili - 1:0. Nadále v dobrém tempu pokračovali domácí, kteří těžili z první vstřelené branky v zápase, ale Baník s nimi držel tempo. Bohužel ale asi i z přemíry snahy Baník začal dělat zbytečné chyby. Z toho pramenil i druhý gól litvínovských, jehož autorem byl Jindřich Koky - 2:0. Do přestávky své vedení ještě Verva navýšila. Přesně se trefil Jonáš Bednařík - 3:0. Více nakopnutý Sokolov vstoupil do druhé třetiny lépe než do té první, ale jejich nadšení srazil Oliver Tomaník - 4:0. Ve druhé třetině hra pokračovala hlavně ze strany Vervy a byla doprovázena skvělými zákroky brankářů na obou stranách. Pět minut do konce druhé části ale Verva zúžitkovala přesilovou hru po střele Lukáše Tůmy - 5:0. Slepené góly Litvínova od padesáté třetí do padesáté páté minuty definitivně sokolovské srazily na kolena. Nejdříve další přesilovku využil Karel Sander, což jen znovu potvrdilo, že Baník musí zlepšit svou disciplínu - 6:0. Následně udeřil také David Pospíšil - 7:0. A skóre uzavřel Denis Horský - 8:0.

Baníkovci tak ze Zimního stadionu Ivana Hlinky body nevezou. Napravit dojem ale mohou již v sobotu, kdy hostí své semifinálové soky ze Vsetína. Zápas zhodnotil Jan Petrák: ,,Prvních deset minut jsme jim byli rovnocenným soupeřem, jenže poté jsme začali zmatkovat, z čehož pramenili chyby, takže i góly. Také jsme si nehlídali předbrankový prostor. To Litvínov také trestal. Bohužel jsme znovu byli nedisciplinovaní a to musíme zlepšit, ale z dnešního zápasu plyne ponaučení a to, že víme na jaké úrovni jsou soupeři, a tak se musíme v každém zápase odevzdat.”

Druhý zápas baráže o ELD mezi Táborem a Valachy ze Vsetína skončil také výhrou extraligového týmu hájícího svou extraligovou příslušnost. Tábor vyhrál nad Vsetínem poměrem 7:4.