24.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Mládež v kině sledovala film Děti Nagana

V rámci spolupráce HC Baník Sokolov s Městským domem kultury Sokolov dostala naše mládež zlevněné lístky na snímek Děti Nagana. Kluci i holky od začínajících až po nejstarší z mládeže společně naplnili sokolovské Kino Alfa.

Snímek Děti Nagana, který trvá sto dva minut, z režie Dana Pánka byl vydán k příležitosti výročí, kdy jsme si připomínali dvacet pět let od vítězství Zimních olympijských her v Naganu. Ano od zisku zlaté medaile na Zimních olympijských hrách v roce 1998 už uplynulo celých dvacet pět let. Nyní tak bylo nabídnuto všem mládežníkům od začínajících dětí v základně až po nejstarší kategorie za zlevněné lístky sledovat tento výroční film v rámci spolupráce HC Baník Sokolov a Městského domu kultury Sokolov. Všichni se tak mohli sejít a společně shlédnout tento film, ve kterém je hlavním hrdinou jedenáctiletý Dominik, jenž se inspiruje semifinálovým utkáním proti Kanadě, který tehdy Českou Republiku poslal do boje o nejcennější kov a také si jde za svým snem. Také se tak stalo a naši mládežníci naplnili sokolovské Kino Alfa.

Film inspiroval a motivoval do budoucna hlavně nejmladší děti určitě nejen ze sokolovské mládeže ale skrze celou republiku. Velké díky samozřejmě patří Městskému domu kultury Sokolov za zprostředkování této možnosti, které využilo nemálo mladých hokejistů i hokejistek.