26.3. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baráž o ELD: Vsetín si v závěru pojistil vedení a zvítězil

Baníkovci v sobotu narazili ve druhém kole baráže o Extraligu dorostu na svého soupeře z play-off série a to Vsetín. Zápas byl oproti předešlé sérii jasně vyrovnanější a první vstřelený gól se stal hned vítězným. V poslední minutě utkání si ještě Valaši pojistili svůj náskok a nakonec brali výhru 3:0.

Baník vstoupil do zápasu s velkým odhodláním. V první třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou. Obrovská škoda byla, že se Baník nedokázal prosadit ani v jedné ze třech nabídnutých přesilovek.

Jak se ukázalo později zlomový bod zápasu nastal krátce po zahájení druhé dvacetiminutovky. Lépe řečeno dva momenty. Vsetín šel totiž do vedení poté, co Tadeáš Pala od modré čáry prostřelil vše co měl před sebou - 0:1. Druhý okamžik nastal nedlouho po první trefě Valachů. Baník měl možnost vyrovnat v minutu a půl dlouhé přesilové hře pět na tři. Ale tuto možnost Sokolov neproměnil ve vyrovnávací branku. Baník stále držel muž v maskovaném Radek Novák, který měl v tomto zápase úspěšnost zásahů 93,2%. Neefektivita v početních výhodách domácího Baníku pokračovala. Dokonce v jedné z nich inkasoval. O branku v oslabení Vsetína se postaral Adam Koláček, který v této sezoně zapsal i dva straty v Chance lize a Vsetín šel do dvoubrankového vedení - 0:2.

Po druhé změně stran se Baník tlačil a bojoval o kontaktní branku, která by ještě více zdramatizovala závěr zápasu. Jenže krize v koncovce se více a více prohlubovala. V posledních třech minutách si šli sednout za hrubost zástupci z každého týmu a hra čtyři na čtyři více sedla hostům. Ti si tak pojistil své vedení. O poslední přesný zásah v zápase se postaral Jakub Frolo - 0:3.

Ohlas k utkání přidal Miroslav Naď: ,,Škoda, že jsme nevyužili přesilovky. Měli jsme malý tlak do brány a Vsetín to umí bránit. My jsme si skoro nenahráli. První gól Vsetína nás ještě více nabudil, ale nepřineslo to pro nás gólový efekt. V dalších zápasech se musíme více tlačit do branky a nějakou tu přesilovku využít.”

Ve druhém zápase baráže, což byl souboj dvou extraligových celků, Litvínov přetlačil Tábor 3:2 po prodloužení. V současné chvíli drží pozice zajišťující extraligovou účast na příští sezonu Litvínov s Táborem.

Příští kolo odehraje ve čtvrtek Baník na ledě Tábora. Ve druhém zápase třetího kola zavítá Verva Na Lapač.