26.3. 2023 | Mládež | Tomáš Bouda
 Základna získávala zkušenosti se silnými soupeři

Závěr sezony je ve znamení turnajů a nejinak je tomu u nejmladších kategorií. Základna si to uprostřed března odjela rozdat do Klatov, kde se utkala i se základnami extraligových týmů (České Budějovice, Sparta Praha, Karlovy Vary).

Baník do turnaje poslal hned dva týmy, jeden byl složený výhradně z hráčů ročníku 2015, druhý pak z kombinace hráčů 2015 a 2016. Pro každý tým se hodnotil turnaj zvlášť „Turnaj byl hrán na polovinu hřiště 3 proti 3, na což v Karlovarském kraji nejsme zvyklý, poněvadž hrajeme soutěžní turnaje na třetinu hřiště a 4 na 4,“ řekl k systému turnaje Ivan Říha, hlavní trenér základny, jenž nezapomněl pochválit klatovský klub. „Skvělá organizace domácích přilákala i velké týmy, se kterými jsme měli tu čest změřit síly.“

Hned na úvod Baník nastoupil proti Motoru České Budějovice, což pro hráče samozřejmě byla událost. „První tým si nevedl vůbec špatně, ale na vítězství to nestačilo. Druhý tým s mladšími hráči, kde téměř všichni si poprvé vyzkoušeli jiný systém hraní, začal sbírat zkušenosti na větším hřišti s méně hráči,“ popsal vstup do turnaje kouč malých baníkovců.

Dalšími soupeři pak byli Příbram, Sparta Praha a domácí Klatovy. „Bohužel i s těmito soupeři jsme nedokázali zvítězit, nutno podotknout, že první tým měl výsledky téměř vyrovnané a vždy to bylo o 1-3 branky,“ doplnil počínání svých svěřenců Ivan Říha.

V posledním zápase se pak Baník střetl v krajském derby s Karlovými Vary. Zde už oba týmy dokázali zvítězit, a tak Baník zapsal pátou příčku pro oba týmy.

„V těchto katagoríích jde hlavně o sbírání zkušeností a turnaj si užít a myslím, že si ho naše děti užili. Turnaj byl opravdu skvěle zorganizován a děkujeme Klatovům za pozvání,“ zhodnotil turnaj Ivan Říha.

Ročník 2015 si o víkendu zahrál i turnaj v Hořovicích, kde domácím týmem byl Spartak Žebrák. Pro ročníky narození 2016 je v plánu vyrazit na turnaj o medaile do Třemošné. Na obou těchto turnajích bude opět veliká konkurence z jiných krajů.

Sestava Baníku na turnaji v Klatovech:

Šenkýř, Veselý – Krištůfek, Skalický, Králka, Török, Plecho, Bielik, László, Csipka, Kopaněv, Dibala, Shtefanyuk, Sláma, Fořt, Soukup, Suchopár.

Foto (Daniel Fořt): - ZDE