2.4. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baráž o ELD: Baník doma prohrál s Litvínovem

Litvínov, který se může pyšnit titulem Akademie českého hokeje, nyní bojuje o setrvání v nejvyšší tuzemské dorostenecké lize. V Sokolově nakonec uspěl po výhře 4:0. Baník tak už nyní nemá šanci na postup do Extraligy dorostu.

V souboji dvou žlutočerných celků mezi Baníkem a Vervou Litvínov šlo sokolovským o udržení šance na postup do Extraligy dorostu. Poté co přežili chemici oslabení poprvé udeřili. Kotouč po několika dorážkách dostal za brankovou čáru Oliver Tomaník - 0:1. Verva měla stále větší šance, které ale stále likvidoval Radek Novák. Tlak ale hosté měli i díky několika početním výhodám. A jednu z nich využili. Jedenáct vteřin do první sirény se trefil Lukáš Tůma - 0:2.

Začátek druhé části jednoznačně patřil Litvínovu. Ten nabýval územní i herní převahy. Góly z toho však ve druhé třetině vytěžit Verva nedokázala, jelikož na konci jejich akcí vždy stála výstroj famózně chytajícího Radka Nováka v domácí kleci. Neméně cenné byly i zblokované střely. Baník si tvořil šance zřídka a když už se dostal do slibné pozice tak je vychytal brankář hostí, jenž byl v tomto zápase bezchybný a jistý. Ve druhé dvacetiminutovce tak diváci žádné branky neviděli.

Úvod do posledního dějství byl velmi kouskovaný a oba dva týmy měli po chybách svého soupeře gólovou šanci. Ani jedna však neskončila v síti. Za to střela litvínovského kapitána Jana Peroutky už úspěšná byla - 0:3. Jakoby třetím gólem hosté definitivně zlomili odpor Sokolova a zápas se v pomalejším tempu než-li tomu bylo v předchozích třetinách pouze dohrával. Tečku za utkáním na jeho konci přesným bekhendovým pokusem udělal udělal litvínovský Václav Raichl - 0:4.

Baník si tak na body nesáhnul ani ve čtvrtém kole a musí kousat další porážku. Ohlas k utkání přidal obránce Miroslav Naď: ,,Dnešní zápas bych nehodnotil dobře. Nevyužili jsme přesilovku a ani jsme si nevytvořili žádné šance. V oslabení jsme systémově hráli dobře ale jinak bych dnešek opravdu zhodnotil špatně. Koho ale pochválím je Radek Novák. Ten nás hodně podržel a jsme rádi, že ho máme.”

Ve druhém utkání čtvrtého kola baráže o Extraligu dorostu Tábor prohrál na vsetínském Lapači 5:2. Tabulka se tak prvních třech místech vyrovnala. První je Litvínov s deseti body a následují Vsetín s Táborem se sedmi body. Baník je na místě čtvrtém.

Příští týden ve čtvrtek Baník zavítá do Vsetína a dva celky z extraligy, tedy Litvínov s Táborem, se střetnou mezi sebou.