8.4. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Reprezentaci do šestnácti let sokolovský led svědčil

Nejmladší hokejová reprezentace měla v tomto týdnu sraz na Zimním stadionu v Sokolově. Hlavní náplní srazu byl dvojzápas s o rok starším německým týmem Jungadler Mannheim. Oba své zápasy šestnáctka zvládla dominantně po výhrách 8:2 a 11:1.

V prvním zápase zasypali hráči české reprezentace do šestnácti let branku Mannheimu, který přijel do Sokolova s týmem do sedmnácti let, více než šedesáti střelami. První třetině vládli hráči z karlovarské akademie. V páté minutě otevřel skóre Vojtěch Čihař a po polovině první části zvýšil vedení svěřenců Milana Razýma Vojtěch Wardas. Druhou třetinu započal gólově David Krčál. Po jeho trefě už na 4:0 zvýšil Tomáš Poletín. Jednu z vzácnějších šancí Mannheim využil díky Fomenkovi. Tlak měli Češi opravdu velký a mnoho šancí ještě likvidoval brankář německého celku Saffran, ale poté přišly tři slepené góly. Na první gól Jungadleru Mannheim odpověděl druhou brankou v zápase David Krčál. Ještě ve stejné minutě propálil Saffrana Šimon Fasner a také druhý gól v zápase následně mohl oslavit Vojtěch Wardas. Poslední třetina už tolik branek nenabídla. Nejdříve korigoval za Mannheim znovu Fomenko a v samém závěru se zapsal do střelecké listiny také Adrien Bartovič. V prvním utkání tak český výběr do šestnácti let bral proti o rok staršímu celku Jungadleru Mannheim výhru 8:2.

Ve druhém zápase podal český tým ještě výraznější výkon než v prvním utkání. Už za deset minut vedli Češi 3:0 po gólech Artura Matějovského, Šimona Fasnera a Matěje Pekaře. Obrovskou raritou bylo, že Mannheim na branku českých mladíků nevystřelil ani jednou v prvních dvaceti minutách. Český gólostroj se nezastavil ani po přestávce. Další branky do sítě Mannheimu přidali David Rozsíval, Matouš Jan Kucharčík, který tak oslavil svůj debut v dresu národního týmu gólem, a Adam Novotný. Poté Štěbetákovi v brance české reprezentace sebral čisté konto Rolsing střelou od modré, když využil přesilovku německého týmu. Tento gól ale žádný zásadní zvrat v utkání neučinil. Do druhé sirény se ještě prosadilo duo Matěj Pekař a Adrien Bartovič, kteří stanovili skóre po dvou periodách 8:1. Podruhé v zápase rozvlnili ve třetí třetině síť v brance Mannheimu Adam Novotný s Matoušem Janem Kucharčíkem. Poslední jedenáctý hřebík do pomyslné rakve Mannheimu zatloukl Vojtěch Wardas. Ve druhém utkání tak šestnáctka ještě více rozebrala Mannheim U17, kterému udělila porážku 11:1.

Národní tým do šestnácti let tak prošel přípravný kemp před důležitějším turnajem čtyř zemí ve švédském Tranas, kam odcestují čeští mladící, které vybere realizační tým okolo Milana Razýma, již příští týden. Nominace již byla vydána a dostali se do ni i soupeři Baníku z baráže o Extraligu dorostu a to obránce litvínovské Vervy Jakub Winkelhöfer a útočník Vsetína Jakub Frolo.

Nominace na dvojutkání s Mannheimem České republiky do šestnácti let: Ondřej Štěbeták, Martin Fajmon - Lukáš Ehrenberger, Filip Zimovčák, Jakub Seidl, Matěj Pelikán, Marek Vyhlídal, Max Pšenička, Štěpán Černý, Tomáš Mikel - David Rozsíval, Matěj Pekař, Vojtěch Čihař, Viktor Wardas, Matouš Jan Kucharčík, Artur Matějovský, Tomáš Poletín, Šimon Fasner, Adrien Bartovič, Adam Novotný, Dominik Kos, Vlastimil Blažek, David Krčál