9.4. 2023 | Mládež | Šimon Mlejnek
Baráž o ELD: V posledním zápase Baník podlehl Táboru

V posledním kole baráže přijel do Sokolova Tábor obhajující svou pozici mezi dorosteneckou elitou. Na dálku bojovali hosté se Vsetínem o poslední místo zajišťující účast v Extralize dorostu pro příští ročník. Vsetín měl vytoužený postup ve svých rukou ale vedení v Litvínově ztratil a Tábor na sokolovském ledě uspěl 3:0, čímž se udržel v nejvyšší dorostenecké soutěži.

Baník mohl v posledním zápase baráže o Extraligu dorostu už jen překvapit. Střeleckou i herní převahu držel Tábor a v gól tuto převahu poprvé proměnili ve čtrnácté minutě. Autorem branky byl Filip Dohnal - 0:1. Jinak to byl zápas už od samého začátku velmi vyhrocený i tím, že Táboru šlo o všechno.

Druhou třetinu Tábor Baník stále přehrával ve všech aspektech hry. Ale z ničeho nic se po chybě hostí v rozehrávce dostal sám před brankáře David Sztolarik. Největší šanci Sokolova v zápase ovšem neproměnil. Šance pálili i hráči z husitského města. Jedna střela Tábora si avšak i tak našla cestu do sítě. Od modré čáry prostřeli vše, co měl před sebou, Martin Šťastný - 0:2.

Napjatá atmosféra mezi oběma týmy bobtnala. Do konce utkání byl vyloučen za sekání Petr Vojáček a hosté pětiminutovou početní výhodu zúžitkovali. Přesný zásah zapsal Adam Suchan - 0:3. Další velké příležitosti Tábora pokryl úžasnými zákroky Radek Novák. Pětiminutovou přesilovou hru dostal i Baník po ošklivém zákroku hostujícího Dominika Vlčka na Jakuba Vykoupila. Bohužel Baník si větší šanci nevytvořil ani po vybraném oddechovém čase. Baník tak ukončil sezonu porážkou s Táborem. Ohlas k utkání přidal Jakub Knap: ,,Tábor na nás naskočil v plné rychlosti a my jsme se nemohli dostat do střelby. Jejich bránu jsme opravdu ohrozili minimálně. Celkově v baráži měla naše produktivita malou procentuální šanci na vstřelení branky, ale i přes negativní věci vstoupil celý tým do posledního zápasu baráže naplno a do celé sezony jsme dali vše.”

Ve druhém utkání šestého kola baráže o ELD Litvínov porazil Vsetín 8:3, a tak si díky lepšímu skóre udržel extraligovou příslušnost Tábor a Litvínov, který měl jistotu už po minulém zápase. Ambiciózní Vsetín tak bude muset čekat na postup minimálně do další sezony.

FOTOGRAFIE - ZDE