8.6. 2023 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci absolvovali soustředění v Apartmánech Engadin

Sokolovští hokejisté za sebou mají tradiční soustředění, které proběhlo v prostředí Božího Daru, a kde hráči tentokrát strávili tři dny.

Hráči Baníku se přehoupli do druhé poloviny letní přípravy, kterou nastartovalo soustředění na Božím Daru, kde Baník opět našel zázemí v krásném prostředí Apartmánů Engadin. Baníkovci měli k dispozici nejen útulné ubytování, ale také sportoviště, wellness prostory či bazén. Hráči se tak věnovali nejen tréninku, ale také regeneraci a připraveny pro ně byly i různé hry a výzvy. Poprvé se sešel také kompletní aktuální kádr.

V pátek hráči kromě tréninku absolvovali focení na podpisové karty, které hojně využijí již příští sobotu při závodu dračích lodí. Hokejisté také absolvovali individuální pohovory se sportovní psycholožkou a koučkou Zuzanou Pšenákovou, a poté se účastnili míčového sedmiboje družstev.

Mužstvo na posledním místě muselo druhý den obsluhovat ostatní u grilovačky a připravit si také kulturní vložku. Jména poražených redakce zná, avšak zůstanou nezveřejněna, stejně, jako náplň kulturní vložky ;)

Druhý den soustředění začal týmovým výklusem a po snídaní se mužstvo odebralo k týmovému pochodu. Cílem byl německý Fichtelberg, který si hráči vyšlápli a následně se také spustili dolů na závěsné lanovce. Během pochodu pak hráči museli plnit úkoly včetně fotovýzvy, která přinesla mnoho úsměvavých momentů.

V rámci dalšího úkolu se pak hokejisté ve dvojicích museli spolehnout na navigaci toho druhého, přičemž první z dvojice měl o jeden smysl méně - hráči měli zakryté oči.

Z pochodu se naštěstí vrátili všichni hráči i trenéři, a tak se večer mohli sejít k týmové grilovačce. Jak již bylo uvedeno - i s obsluhou poraženého týmu z míčového sedmiboje.

I neděle začala týmovým výběhem a po snídaní pak hráči absolvovali trénink, který byl znovu veden spíše herně, a po obědě se tým rozjel ke svým domovům. Soustředění bylo tentokrát zaměřeno spíše herní formou a bylo také zaměřeno na stmelení kolektivu.

Tři dny v Apartmánech Engadin opět ukázaly, že kabina v Sokolově bude jako vždy parádní.

Nyní již baníkovci pokračují v klasických trénincích v areálu Baníku a v Obludárium Gym. Tréninky probíhají pětkrát týdně.

V sobotu 17. 6. pak čeká mužstvo závod dračích lodí proti HC Energii Karlovy Vary. Zde by od 14:00 měla být na programu autogramiáda a následně samotný závod.

Poslední týden pak čeká hokejisty testování.

Letní příprava skončí v pátek 30. 6.

Poté celý tým čeká zasloužená dovolená, hráči však ani při ní nebudou zahálet.

FOTOGRAFIE - ZDE