Kos "C", Hegenbart, Záleský, Krpata, Janeček, Kalla, Slavíček, Brém, Fortelka, Vyskočil, Náprstek, Havlůj

M. Procházka

J. Parkmann, M. Diblík

Body 13. kola zůstaly Řisutům

Ve 13. kole sokolovský Baník nenavázal na vítězství z domácího ledu a z Řisut odjíždí s prázdnou
Slaný - Ve středu 9.11. zajížděli hráči Baníku do Slaného, kde se snažili vybojovat tolik potřebné body. Zápas začal v ostrém tempu a již po 58. vteřinách byl Baník oslaben. Vyloučen byl Michálek za hákování na dvě minuty. Řisuty přesilovku bleskurychle využily a již v čase 1:15 vstřelil gól Krpata. Baník se však nezalekl a rychlou akcí odpověděl Jan Musil a vyrovnal na 1:1. Po té se hra přelévala z jedné třetiny do druhé. V šesté minutě Baník zachránila tyč po teči Fortelky. V deváté minutě byl vyloučen z týmu HC Řisut Havlůj za hákování, ale bohužel přesilovka využita nebyla. Slibně rozvíjecí se akci, kdy Michálek poslal puk po mantinelu, překazil rozhodčí, od kterého se puk zbrzdil. V 16. minutě jde na trestnou lavici hráč Baníku Čejka za podražení a domácí hráli přesilovku, ve které se usadili v obranné třetině hostů. Fečo však svouji svatyni dobře hlídal. Bohužel před koncem první třetiny se prosadil Vyskočil, po pohledné kombinaci ve třetině Sokolova, krásnou střelou do levého rohu branky Feča. HC Řisuty se ujímají vedení.
Druhá třetina se nesla v duchu bojovnosti a mnoha šancí na obou stranách. Bohužel opět byli úspěšnější hráči Řisut a navýšili svoje vedení střelou Vyskočila. Baníkovci se snažili o útok, ale bohužel vyloučení Petra Kukly za hákování, jim toto úsilí zmařilo. Přesilovka proběhla bez větších útoků. Hráči výborně bránili, brankář Fečo vyhodil puk ze třetiny a získal tím drahocenné vteřinky. Po té byl vyloučen Vyskočil za nedovolené bránění. Bohužel i přes skvělou akci Trapla s Račanským, stav zůstavá nezměněn. Po návratu vyloučeného Vyskočila si Řisuty v plném počtu dlouho nezahráli a šli opět do čtyř, když byl vyloučen Záleský za podražení. Tuto přesilovku Baník využil. Gól vstřelil pěkně pod břevno Otto Novák a stav zápasu se výrazně zlepšil 3:2. Před koncem druhé třetiny měl ještě šanci Kalla, ale tuto zmařil svým skvělým zákrokem David Fečo. Pár vteřin před koncem byl vyloučen kapitán Baníku za sekání.
Na začátku třetí třetiny domácí vyhráli vhazování a byla z toho akce, která skončila před brankářem Fečem. Bohužel další akce již byla úspěšná a gól v síti Baníku si připisuje Bílek. 4:2. Po tomto gólu se přestalo dařit. Těžko se hráči Baníku dostávali přes modrou a hráči Řisut je přehrávali. V brance kryl střelu Kally pěkným zákrokem Fečo. Při vyloučení Hiermana na 2 min. za podražení se do akce vrhnul Novák, puk mu však zůstal na modré. V oslabení hráč Řisut prověřil Feča, který jej však vychytal. Avšak i na druhé straně se zaskvěl brankář, který krásným zákrokem zmařil slibnou akci. Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov Kukla – 10 min., hrubost  a poté následovalo vyloučení v týmu HC Řisuty Janeček – 2 min.
A opět vyloučení v týmu HC Baník Sokolov Sus 2 min. za  hrubost. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Bohužel se nedařila rozehrávka. Přihrávky končily na hokejkách domácích, kteří rychlými přechody prověřovali obránce a potažmo Feča. Ten kapituloval po dorážce Kally. 5:2. Při signalizovaném faulu Vodička předvedl skvělé gesto fair-play a signalizovaný trest  si nebude muset domácí kapitán odsedět. Zápas končil střelou Kašpara, kterou domácí brankář vytěsnil ven z hrací plochy.
Na body jsme opět nedosáhli. Doufáme, že se nám povede lépe při domácím zápase v sobotu proti Hc Klášterec. všichni jste zváni do ochozů Baníku, přijďte klukům v tomto derby vytvořit vítěznou atmosféru.