D. Bílek, Semrád, R. Verbík, Šteiner, J. Verbík, Cafourek "A"

Jedlička, Antončik, Jakeš "C", Tuma, Matějček, Vlach, Matějek, Pulkrab, Hlinka, Kuchta, Kučera, Kysela

Milan Vrzal

Na lídra tabulky jsme nestačili

V sobotu 21.1.2017 dorazil do Sokolova tým pražské Kobry, která se nachází na opačném konci tabulky, než náš Baník. A jak je vidno utkání prvního s posledním překvapení nepřineslo.

Do sobotního zápasu HC Baník Sokolov proti HC Kobra Praha nastoupili domácí hráči ve žlutočerných dresech a soupeř v modrožlutých. Pro nás všechny byl velkým potěšením návrat obránce Vojty Šika, který se vracel do sestavy po zranění.

První třetina začala tlakem hostů, který se proměnil v první branku v sedmé minutě, kdy Petr Hruška poprvé kapituloval. Za nedlouho padly dvě rychlé branky, které vyhnaly Petra Hrušku na střídačku. Domácí svatyni začal bránit David Fečo. Ten již do konce první třetiny žádný gól za svá záda nepustil a tak se šlo do šaten za stavu 0:3 pro Kobru.

Druhá třetina začala oslabením z první třetiny, kterému se Baník ubránil. Na druhé straně naopak zahrozil svou akcí Michael Čejka a soupeř jej fauloval. V přesilovce skóroval Tomáš Sláma a fanoušci Baníku si mohli zařvat GOOL. V dalším oslabení Kobry zahrozil Roman Kašpar, ale brankář hostů byl na svém místě. Bohužel se skóre změnilo opět v neprospěch domácích. 1:4 . Při slibné domácí akci na brankové čáře svého brankáře Bílka skvěle zastoupil Dominik Šteiner a zabránil tak domácím snížit průběžný stav utkání! Baníku se však přeci jen podařilo snížit střelou Radima Řezníčka, který prostřelil brankáře Bílka. 2:4. Poté následovala smršť v podobě gólů ze soupeřových holí a na konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 2:7.

Do třetí třetiny se nenastupovalo baníkovským hráčům vůbec lehce, ale projevili se jako bojovníci a jedna akce střídala druhou. Akce Trapla nebo Čejky končí na betonech brankáře hostů. Naopak se prosazuje Kobra a skóre se mění na 2:8. Baníkovští hráči se nevzdávají a bojují. Snaha se vyplatila. Radim Řezníček snižuje na 3:8. Martin Gombár z úhlu trefuje pouze brankáře Bílka. Jedna střela střídá druhou. David Fečo i Bílek mají plné ruce práce. Nakonec je úspěšnější hráč Baníku Roman Kašpar, který před koncem třetí třetiny svou překvapivou střelou zaskočil Bílka a koriguje stav na konečných 4:8 .

29. kolo pokračuje zápasem 25.1.2017 - 18.00 s Vlky z Jablonce nad Nisou na jejich ledě.