Kašák "A", Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Voráček

Landa, Kos "A", Náprstek, Vlček, Kraus "C", Veber, Hlusička, Krpata, Vyšín, Vodička

Novotný

Baník porazil Řisuty a vede ligu o šest bodů

Poprvé v novém roce se představili hokejisté Baníku na domácím ledě. A v dnešním zápase Sokolov prodloužil sérii vítězství, když si poradil s týmem Řisut 4:0 po třetinách 2:0, 2:0, 0:0.

Premiérově se v sestavě objevil obránce Karlových Varů Ondřej Šmach, jenž se rozehrává po delším zranění. Tento obránce dříve působil například v Brně, Znojmě, Olomouci, Vsetíně, Berouně, Kladně či Ústí nad Labem. V útoku se pak oproti dřívějším informacím opět objevil Petr Koblasa.

Řisuty nevstoupily do utkání vůbec špatně a hned několikrát zahrozily. Hosté měli i výhodu přesilové hry, ale sokolovští bránící hráči odolali. Po skončení oslabení měl velkou šanci dnes velmi aktivní Říha, jenž volil nekompromisní řešení, ale Schwambergera nepropálil.

Hosté byli v úvodu o něco aktivnější a měli i další příležitosti. Postupně se do hry dostával i Baník a v 16. minutě domácí udeřili. Od modré nastřelil kotouč Parýzek, k puku se dostal Petr Koblasa a napodruhé uklidil puk za brankovou čáru – 1:0. Do šaten po první třetině odcházel Sokolov za dvougólového vedení. První pětka mačkala svého protivníka celé dvě minuty v přesilovce, ale neuspěla. Poté se však dostal před brankáře Dobřemysl, sokolovský kapitán si počkal, vytáhl gólmana a přihrávkou zpoza brány našel Marka Švece, jenž zakončoval do prázdné klece – 2:0.

Druhá třetina byla pro diváky asi nejzajímavější. Ve 22. minutě byl vyloučen domácí Sýkora, ale Baník toto oslabení zvládl velmi dobře. A co víc, Tomáš Rohan vybojoval puk a postupoval s Račanským na jediného obránce, tuto dvojici navíc ještě doplnil Martin Parýzek, jenž obdržel přihrávku a prostřelil Schwambergera potřetí – 3:0.

Ve 26. minutě famózně vychytal Habal nájezd Náprstka. Ale před střelbou byl hostující útočník seknut a rozhodčí nařídil trestné střílení. Při něm Náprstek zvolil stejné zakončení jako v předchozím nájezdu, Habal však předvedl stejně skvělý zákrok a udržel čisté konto. Následně Baník zvýšil otáčky a před brankářem hostí bylo pořádně živo. Ve 32. minutě si hosté vybrali oddechový čas, ale ten Řisutům nepomohl. Naopak zanedlouho na sebe Bauer natáhl hráče, předal na modrou čáru Parýzkovi, který parádní křižnou přihrávkou našel před bránou Tomáše Rohana, který neměl problém zakončit a po vstřelení gólu smeknul před Parýzkem pomyslný klobouk – 4:0. Další příležitosti zůstaly nevyužity, když se do nich dostaly všechny útočné formace. Řisuty také hrozily, ale Habal byl pozorný a po dvou třetinách vedl Baník o čtyři góly.

Třetí třetina již neměla takové tempo. Šanci si ve 45. minutě vypracoval Boušek, ale neuspěl. Baník se již nikam nehnal a snažil se kontrolovat hru. Jenže to se málem vymstilo, když se hosté dostali do několika nadějných příležitostí. V bráně však stál Habal, jenž v zápase předvedl několik výborných zákroků.

Konec zápasu byl již jen o tom, jestli domácí brankář udrží čisté konto. To se málem nepovedlo, ale domácí brankář dokazoval, že si čisté konto zaslouží. V předposlední minutě měl ještě velkou příležitost Kašpar, kterého našel pěknou přihrávkou Říha, ale sokolovský útočník puk do sítě neumístil. To se na druhé straně v poslední minutě nepovedlo ani hostujícímu hráči a Baník tak dovedl zápas k vítězství 4:0.

Výhru si Baník zasloužil. V utkání byl lepším týmem, ale hosté se ukázali jako velmi zdatný protivník. Trochu škoda třetí třetiny, ale zde se již zápas spíše dohrával. Vzhledem k tomu, že Kolín prohrál na Kobře, zvýšil Baník svůj náskok na prvním místě na šest bodů.

V dalším kole čeká na Baník velmi těžký zápas v Moravských Budějovicích. Doma se sokolovští hokejisté představí opět ve středu 15.1.2014, kdy Baník od 18.00 hodin přivítá předposlední Bílinu.