Latner, Sechovec, Sobotka, Tobola, Tichý, Prkna, Hobza, Dostál

Kelner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Peška, Trojan, Vlček, Vlašín, Horký

Rudolf Cakl

3 body i z Moravských Budějovic

Nejdelší trasu v rámci 2.ligy ČR absolvovali hráči HC Baník Sokolov, když se v Moravských Budějovicích utkali s místním celkem „Žihadel“. V pohledném utkání nakonec byli o krůček lepším týmem a zvítězili 2:4 po třetinách 1:2, 0:1 a 1:1.

První třetina byla z pohledu hostujícího celku nejkvalitnější. Od prvních minut utkání byli sokolovští aktivnější, měli častěji puk na svých hokejkách a vytvářeli tlak na domácí branku. Budějovický brankář se vůbec nenudil a měl se co ohánět, aby kolikrát i se štěstím ochránil čisté konto domácích. To však vydrželo pouze do začátku 6. minuty, když se zpoza branky nadvakrát prosadil svým typickým způsobem Račanský a otevřel brankový účet utkání – 0:1. V polovině 8. minuty dostali domácí hokejisté možnost první přesilové hry, ale hned v jejím úvodu získali hosté puk, Parýzek dlouhým pasem našel na druhé modré čáře Kverku, ten si kotouč skvěle zpracoval a bez rozpaků poslal hosty do dvoubrankového vedení – 0:2. Žihadlům se ale podařilo ještě tutéž přesilovku využít ke snížení stavu. Trojan našel přesnou přihrávkou napříč útočným pásmem Pešku, který z pravé strany dopravil puk do Hruškovy branky – 1:2. Do konce první dvacetiminutovky měli hosté několik výborných střeleckých příležitostí, ale domácí brankář Šťastný své mužstvo podržel.

Druhé dějství bylo herně vyrovnanější. Oba týmy dobře bránily a co prošlo skrze obranu, pochytali dobře chytající brankáři. Hrálo se nahoru–dolu a neúnavně povzbuzující domácí fanouškové se měli opravdu na co dívat. Skóre se měnilo až minutu a půl před koncem druhé třetiny. Přečíslení 3 na 2 sehráli hosté brilantně a po asistencích Kverky a Schussera navýšil náskok Baníku skvělým zakončením Boušek – 1:3.

V začátku třetího dějství domácí začali obrovskou snahou a tlakem, z čehož pro ně vyplynuly dvě tutovky, které však neproměnili. A tak, jak už to bývá, branka padla na druhé straně. Baníkovci skvěle sehráli přesilovou hru na jeden dotek po ose Hudák – Bauer – Tomáš Rohan a posledně jmenovaný navýšil náskok Baníku už na tři góly. Sokolovští poté svůj náskok zkušeně bránili. Navíc byli velmi nebezpeční v rychlých protiútocích, ale Šťastný se již překonat nenechal. Domácí se neúnavně snažili něco s výsledkem udělat a tato snaha byla korunována druhým gólem, když se z pravé strany od bodu pro vhazování přesně trefil Telesz – 2:4. Na druhé straně se pak v závěru ještě několikrát vyznamenal domácí gólman.

Baníkovci tak pokračují na vítězné vlně a doufejme, že následovat ji budou i ve středu 15.01., když od 18.00 hodin hostí celek HC Draci Bílina.