NED Hockey Nymburk
Rozhodčí: Špringl R., Špringl R. ml., tresty: 2:3
Mimořádné tresty: trestné střílení proti týmu Sokolova - Stehlík proměnil
Střely: 29:45, počet diváků: 253
  • 05:34 Dobřemysl (Rohan M.)
  • 10:57 Stehlík (Král)
  • 29:22 Kříž (Sirotek, Bičiště) - PH
  • 31:05 Rohan T. (Kuběna, Csamangó)
  • 49:36 Stehlík - trestné střílení
  • 54:41 Dobřemysl (Ruprecht)
  • 59:38 Říha (Rohan T., Rohan M.)
Děčín - Klatovy 12:2
Vrchlabí - Tábor 3:6
Milevsko - Jindř. Hradec 2:3 PP
Pelhřimov - Jablonec 4:2
Bílina - Klášterec n/O 5:8
Mor. Budějovice - Kobra Praha 5:4 SN
Řisuty - Žďár n/S 7:5
Soupiska NED Hockey Nymburk

Bílek (Matoušek)

Kříž, Cicvárek, Procházka, Kuzďas, Herna

Martinec, Král, Stehlík, Bičiště, Duhovec, Dvořák, Protivný, Chvojka, Sirotek

Trenéři:

Pavel Soudský, Pavel Bičiště

Trenéři:

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Baník rozhodl o svém vítězství v poslední minutě

28. kolo 2. ligy ČR svedlo dohromady celky NED Hockey Nymburk a HC Baník Sokolov. Na zimním stadionu v Nymburku byl k vidění zajímavý hokej, ve kterém houževnatí domácí borci sahali po bodovém zisku, ale všechny tři body si nakonec odvezli sokolovští po vítězství 3:4 a třetinách 1:1, 1:1 a 1:2.

Domácí se od začátku pustili do prvního týmu tabulky bez ostychu a bylo jich plné hřiště. Naopak hosté se dlouho nemohli dostat do potřebného tempa, a tak se hra v úvodní pětiminutovce odvíjela spíše ve středním pásmu, ale s nebezpečnými výpady domácích. Byli to ale Baníkovci, kteří otevřeli skóre utkání. V čase 5:34 našel nádherným pasem Martin Rohan na útočné modré kapitána Vencu Dobřemysla a ten se střelou z pravé strany nemýlil – 0:1. Domácí tým se ale agresivním forčekinkem a vytaženou obranou až k červené čáře dostal do obrátek a Habal v brance Baníku měl plné ruce práce. Na konci 11. minuty našel velezkušený domácí útočník Král v útočném pásmu spoluhráče Stehlíka, který tečovanou střelou zpoza obránce srovnal stav na 1:1. V závěrečných minutách prvního dějství byly na každé straně ještě zajímavé střelecké příležitosti, ale skóre 1:1 po dvaceti minutách zůstalo nezměněno.

Začátek druhé třetiny víceméně navázal na první dvacetiminutovku s tím rozdílem, že hosté byli více aktivnější a naopak se nenudil Bílek v kleci domácích. Přesto byl pro ně přechod do útočné fáze dost těžký, přes obranný systém domácích dost často museli kotouč nahazovat a agresivně za ním jít do pásma. V čase 28:10 byl vyloučen za sekání sokolovský Bauer, po odpískání najel do Schussera u mantinelu domácí hráč. Hostující obránce si to nenechal líbit, jenomže rozhodčí vyloučil za oplácení pouze jeho a tak za katr v jednom čase putovali dva hostující hráči. Na trestné lavici byl v tu chvíli ještě na necelou minutu domácí hráč, a tak nymburští hráli přesilovku 4 na 3. Baníkovci se v této části oslabení ubránili, nicméně v následném oslabení 5 na 3 inkasovali druhý gól. Střela domácího obránce Kříže dvakrát změnila směr a nakonec prošla za Habalova záda – 2:1. Za necelé dvě minuty ale sokolovští skóre srovnali. V útočném pásmu získali puk Csamango s Kuběnou, ten našel v mezikruží Tomáše Rohana a hbitý sokolovský útočník pohotově zavěsil – 2:2. To bylo ve druhé části hry, co se gólů týká, vše.

Ve třetí třetině, ačkoliv domácí příkladně bojovali, byli hosté již lepším mužstvem a zejména bruslařsky měli hodně navrch. A tak to vypadalo, že komu se podaří dát třetí branku, mohl v utkání vyhrát. V čase 49:36 se do dobré šance dostal domácí Stehlík, při zakončení akce ale upadl a možná dost přísně rozhodčí nařídil trestné střílení. Stehlík si najel trochu zprava, ale nakonec místo kličky vystřelil a puk Habalovi zkrze výstroj propadl do branky – 3:2. Baníkovci však zabojovali a dostali domácí hokejisty pod tlak. To se jim vyplatilo a na konci 55. minuty po závaru před domácí brankou dorazil Ruprechtovu střelu Dobřemysl a vyrovnal na 3:3. Hra poté malinko zopatrněla a vypadalo to na prodloužení. V poslední minutě se hosté usadili před Bílkovou brankou a přece jen se do prodloužení nešlo. Po asistencích Martina a Tomáše Rohanů procedil do branky kotouč Ivan Říha a rozhodl o vítězství Baníku 3:4. Domácí ještě ve zbývajících 22 vteřinách zkusili power play a zle hostům zatápěli, ale Habal nic už za svá záda nepropustil.

Další utkání sehrají sokolovští hráči na svém ledě, a to v sobotu 25. ledna od 17.30, jejich soupeřem bude mužstvo Lední medvědi Pelhřimov.