Mečiar, Pavlík, A. Jelínek, Novotný, Beneš, Z. Jelínek, D. Kasalý

F. Kasalý, Marek Hadrava, Kopic, Martin Hadrava, Kubát, Votápek, Vylíčil

Totter

S Pelhřimovem uhrál Baník dva body

Ve 29. kole druhé hokejové ligy hostil Baník desátý celek z Pelhřimova. Zápas se nakonec rozhodoval až v prodloužení, ve kterém Jan Bauer rozhodl o zisku dvou bodů pro Sokolov.

Jedenácté vítězství v řadě si připsali na své konto hráči Baníku. To se však nerodilo lehce. Domácí o svém vítězství rozhodli až v prodloužení, když v základní hrací době skončil zápas nerozhodně 1:1 po třetinách 1:0, 0:1 a 0:0.

V první třetině se hrál svižný hokej, když obě mužstva dobře bruslila. Baník chtěl v úvodu vstřelit rychlý gól, cpal se před bránu, ale skórovat se nepovedlo ani při přesilovce 4 na 3. Již od začátku bylo zřejmé, že do Sokolova přijel soupeř, jenž nedá kůži lacino a bude poctivě bránit. A to platilo po celý zápas.

První gól zápasu padl v 17. minutě. Domácí Baník hrál přesilovou hru, když po pěkné kombinační akci na jeden dotek vyzval Dobřemysl ke skórování Marka Švece, jenž uklidil puk za Brabce – 1:0. Hosté se v první třetině dostali prakticky jen do jedné šance, ale Marek Hadrava Habala nepřekonal. První třetina tak skončila těsným vedením domácích 1:0.

V úvodu druhé třetiny měli hosté výhodu dvouminutové přesilovky 5 na 3. Baník ale oslabení zvládl na výbornou, Habal čelil pouze několika střelám od modré, jinak se hosté do žádné větší šance nedostali. Vyrovnání však přišlo ve 27. minutě, kdy Jan Pavlík zpoza hráče vystřelil, Habal puk neviděl a ten skončil v síti – 1:1.

Domácí měli od druhé třetiny čím dál tím větší problémy dostat se do zakončení. Pelhřimovská obrana byla pozorná a hráčům Baníku se nedařilo dostat před Brabce na delší dobu. O několik průniků se pokusil především Tomáš Rohan, ale narážel na dobře chytajícího Brabce.

Od třetí třetiny hrál Sokolov již jen na tři útoky a začalo dobývání pelhřimovské brány. Hosté však velmi dobře bránili modrou čáru a nepouštěli domácí do větších šancí. Navíc Baník hned v úvodu nevyužil přesilovou hru 5 na 3. Pelhřimov se ve třetí třetině pouštěl do útoku jen sporadicky, ale i tak dokázal být nebezpečný, Habal však byl pozorný.

S ubíhajícím časem mířilo utkání do prodloužení. Domácí se stále tlačili do útoku, ale Pelhřimov odolával. Skóre se neměnilo ani po šanci Dobřemysla, jenž trefil brankáře Brabce do helmy. Ke konci třetí třetiny zahrozili i hosté, ale neuspěli ani z nebezpečných brejků. Po šedesáti minutách tak svítil na ukazateli skóre stav 1:1.

V prodloužení měl Baník více ze hry a rozhodnutí nakonec přinesla 64. minuta. Bauer v útočném pásmu dokázal udržet puk, Kuběna velmi dobře zapracoval, odclonil beky, čehož Jan Bauer využil, najel si před bránu a blafákem konečně překonal Brabce podruhé – 2:1.

Baník tak proti Pelhřimovu získal dva body a náskok na druhý Tábor se ztenčil na rozdíl pěti bodů.

Sokolov se na výhru hodně nadřel. Pelhřimovská obranná hráz dělala domácím problémy, navíc se hráčům Baníku nedařilo tak jak v některých předešlých utkáních. Zápas, dle letošního měřítka, patřil spíše k těm průměrným. Ale je pozitivní, že i v těchto utkáních dokáže Baník dovést zápas do vítězného konce. A série 11ti vítězných utkání v řadě je úctyhodná.

Do konce základní části odehraje Baník ještě 4 utkání. V příštím kole zajíždí Sokolov na led posledního Milevska, kde ho však nebude čekat nic lehkého. Domácí bojují o vyhnutí se baráži a lze předpokládat, že Baník znovu bude muset čelit protivníkovi, který se především zaměří na defenzivu. Doma hraje Sokolov opět v sobotu 8.2.2014 (naposledy v základní části), kdy od 17.30 přivítá silného nováčka soutěže, tým Vrchlabí.

Poté se Baník představí doma až v playoff a to v úterý 25.2.2014 od 18.00.