Štych, Procházka, Dvořák, Hlinka, Štěrba, Srdínko

Urbanec, Descy, Fořt, Stoklásek, Korous, Hamerle, Homolka, Drda, Novotný

Mikuláš Antonik, Jan Michna

Baník veze tři body i z Milevska

Ve dvanáctém utkání v řadě zvítězili hokejisté Baníku. Ve 30. kole vyhrál Sokolov na ledě posledního Milevska 4:1. Vzhledem k tomu, že Tábor měl tentokrát volno, mají hokejisté Baníku v tabulce již osmibodový náskok a také jistotu, že v základní části neskončí na horším než druhém místě.

30. kolo 2. ligy ČR svedlo proti sobě poslední celek tabulky HC Milevsko 2010 proti lídrovi skupiny, týmu HC Baník Sokolov. Sokolovští žádné překvapení kola nepřipustili a zvítězili 1:4 po třetinách 0:2, 1:1 a 0:1.

Baníkovci začali dobře a hned v 1. minutě mohli jít do vedení, když se před brankou Milevska náhle zjevil Boušek, ale po Kverkově výborné přihrávce trefil jen tyč. Za Milevsko odpověděl ve 4. minutě po přihrávce Procházky střelou z levého kruhu Urbanec, hostující brankař Hruška jeho střelu vyrazil. Za minutu si na druhé straně najel na kruh Kubka, Exner v milevské brance puk po jeho střele zastavil. Poté se poprvé vylučovalo a výhodu přesilové hry mělo Milevsko. Hamerle tečoval ránu Štycha od modré, pozorný Hruška změnu bezbrankového stavu nepřipustil. Ani Sokolov se ve své přesilovce nijak zvlášť neprosadil. Ve 12. minutě vyrazil Exner střelu Říhy a dorážka Račanského skončila nad brankou. V téže minutě pronikal podél pravého mantinelu domácí útočník Decsy, akci zakončil bekhendem, Hruška ramenem vyrazil. Skóre se poprvé měnilo na začátku 13. minuty. Nahození Bouška před branku domácí hráči srazili mimo brankařův dosah před Kverku, který u tyčky zasunul kotouč do branky – 0:1. Zanedlouho po úvodním gólu šel pykat na trestnou lavici hostující kapitán Dobřemysl. V přesilovce pálil Procházka, jeho střela se odrazila před Urbance, ale ani on chumel hráčů před brankou neprostřelil. Po dalším hostujícím faulu mělo Milevsko dokonce dvojnásobnou početní výhodu v délce 1 minuty 27 vteřin. V té měl jedinečnou možnost Hamerle, jenž zůstal sám před brankařem, který puk vytěsnil vedle branky. Milevsko přesilovkovou výhodu nezužitkovalo a naopak necelé dvě minuty před koncem třetiny inkasovalo podruhé. Boušek pronikl po levé straně, poslal puk na protější kruhy, kde číhal nepokrytý Vaněk a poslal puk do protipohybu brankaře po ledě k tyči – 0:2. Jak gólově hosté první třetinu zakončili, tak úspěšně zahájili i tu druhou. Po 53 vteřinách a vhazování v domácím pásmu vyrazil Exner střelu Dobřemysla od mantinelu, zmatku v brankovišti využil Tomáš Rohan a protlačil puk do branky – 0:3. Ve 23. minutě našel Novotný před brankou Decsyho, jenž přes brankaře kotouč do branky neprocpal. V sokolovské přesilovce pálil od modré Kverka a puk skončil na tyči. Ve 28. minutě unikl po levé straně milevský Stoklásek, poslal puk k druhé tyčce Tomáši Novotnému, ten však mířil vedle. Pak hostující gólman pokryl jak střelu Lukáše Drdy z mezikruží, tak i následnou dorážku Tomáše Novotného. V polovině zápasu se v hostující přesilovce k puku na kruhách dostal Parýzek, ale z otočky Exnera neprostřelil. Už při plném počtu hráčů chyboval ve středním pásmu Drda, sokolovský Bauer se dostal do samostatného nájezdu, ale zakončil vedle branky. Poté hostující přečíslení 2 na 1 zakončil střelou z kruhu Račanský, domácí brankář ji ale zneškodnil. Ve 36. minutě se gólu dočkalo i Milevsko. Stoklásek převzal puk ve středním pásmu, po přejetí modré vystřelil zpoza protihráče a puk zapadl přesně k tyči – 1:3. Blízko dalšího gólu bylo Milevsko v následné přesilovce. Hamerle objel branku a přihrál k tyči spoluhráči, po jehož střele a brankařově zásahu poskakoval puk po brankové čáře, ale hosté jej včas dostali do bezpečí. Milevsko pak mělo druhou přesilovku 5 proti 3, tentokráte v trvání 1 minuty 23 vteřin. Ani v té úspěšně nebylo. Domácí kapitán Štych vystřelil od modré, Urbanec dorážel u tyčky, ale obránci Baníku puk zastavili. V klasickém pokračování přesilovky se naopak faulu dopustil domácí hráč a tak se hrálo ve čtyřech. Hostující Ruprecht si pak z trestné lavice naskočil za domácí obranu a ujížděl na brankaře. Domácí obránce Dvořák jej při zakončení sekl a rozhodčí nařídil trestné střílení. V něm si sokolovský obránce na Exnera nepřišel a tak i do závěrečné části šel Sokolov s dvoubrankovým náskokem.

První možnost posledního dějství si vypracovali milevští. Jejich šanci při přečíslení 2 na 1 brankař Hruška ramenem vytlačil mimo branku. Ve 46. minutě mělo přesilovku Milevsko, ale šanci Sokolov. Domácí propadli na modré, hosté najížděli ve dvou na jednoho, sám před brankařem se ocitl Dobřemysl, avšak úspěšný proti milevskému gólmanovi nebyl. Milevští se snažili se skórem něco udělat. Sokolov si však svůj náskok bezpečně hlídal a nepouštěl domácí k ohrožení své branky. Až v 56. minutě v přesilovce vystřelil domácí obránce Procházka, Hruška vyrazil jeho střelu i následnou dorážku. Při plném počtu hráčů vystřelili domácí nebezpečně z pravé strany, Hruška však spolehlivě jejich nadějnou šanci zlikvidoval. V 58. minutě se protáhl podél pravého mantinelu Kverka, natlačil se až před branku, ale puk do ní nedostal. V čase 59:10 si domácí vzali oddechový čas a přistoupili ke hře bez brankaře. Ta měla hodně krátké trvání. Hosté vhazování ve vlastním pásmu vyhráli, okamžitě vyrazili v přečíslení k prázdné brance, kterou po přihrávce Sýkory bez problémů trefil z kruhu Říha – 1:4.

Výhra Sokolova byla zasloužená. V utkání hosté působili hokejovějším dojmem a tím předčili domácí snahu a bojovnost. Baníkovci tím, že Tábor měl volno z kola, zvýšili svůj náskok na druhé „Kohouty“ na osm bodů. Sokolovské ovšem volné kolo také ještě čeká. Další utkání sehrají sokolovští na domácím ledě a to v sobotu 8. února od 17.30, kdy budou hostit celek HC Stadion Vrchlabí.