Lavinger (Formánek)

Procházka, Motejlek, Kaltenböck, Stezka, Vegner, Molnár, Zdvořáček

Zika, Oliverius, Tvrzník, Fojt, Faigl, Racek, Vacek, Šetka, Drnec, Strnad, Bačák

Tři body i z Děčína a Baník má již jisté 1. místo

V předehrávce 32. hokejové ligy zvítězil Baník na ledě Děčína 6:3. Zisk tří bodů znamená, že Sokolov po 24 letech vyhraje základní část soutěže...
Hokejisté Sokolova si své utkání 32. kola 2. ligy ČR předehráli již v úterý v Děčíně, vítězstvím si mohli definitivně zajistit první místo po základní části letošního ročníku. To se Baníku podařilo, když zvítězil 3:6 po třetinách 2:4, 0:0 a 1:2.

Sokolovští začali velmi aktivně a od prvních vteřin jich bylo plné hřiště. To se jim vyplatilo již v čase 1:31, když po dlouhé přihrávce Parýzka nabral rychlost Tomáš Rohan a protihráči pouze přihlíželi jeho sólu, které bravurně proměnil – 0:1. Hosté pokračovali v dobré mezihře a v polovině 5. minuty své vedení zvýšili. Sýkora zavezl kotouč do útočného pásma, křižnou přihrávkou našel neobsazeného Hudáka a ten jej bez problémů dopravil do branky Děčína – 0:2. Do střeleckých možností se dostali i domácí hráči po chybných rozehrávkách hostí v obranném pásmu, Habal byl ale pozorný. Naopak Baník trestal každou chybu domácího celku a v čase 8:09 po kombinaci Kuběny a Dobřemysla zvýšil Tomáš Rohan vedení hostů na 0:3. Po dvaceti vteřinách se ale domácím podařilo snížit, když domácí útočník Vacek přízemní střelou dal první branku Děčína – 1:3. Na konci třinácté minuty se po střele Tomečka nejlépe zorientoval před Lavingerovou brankou Kverka a poslal hosty opět do tříbrankového vedení – 1:4. V patnácté minutě hrál Baník přesilovku a usadil se v obranném pásmu soupeře, na modré ale chyboval obránce Kečkeš. Domácí se dostali do přečíslení a dvojice zkušených matadorů nezaváhala, po Oliveriusově přihrávce snížil Zika – 2:4. V závěru prvního dějství ještě zahrozili domácí, ale stav již zůstal nezměněn.

Druhá třetina byla nejvyrovnanějším úsekem celého utkání. Hned v jejím úvodu orazítkoval tyč domácí branky kapitán hostů Dobřemysl. Na druhé straně pak měl plné ruce práce i Habal, ale skóre se neměnilo. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou, ale do koncovek se obě mužstva dostávala jen sporadicky. Domácí měli největší příležitost na konci 32. minuty, když se po střele děčínského útočníka Habalovi puk kutálel po brankové čáře, efektním zákrokem jej však odklidil do rohu kluziště. V závěru třetiny měly oba týmy ještě po jedné příležitosti, ale oba brankáři se zaskvěli pěknými zákroky a tak ve druhé dvacetiminutovce branka nepadla.

Baníkovci ale udeřili hned v úvodní minutě třetí třetiny. V chumlu před brankou Lavingera byl nejaktivnější Dobřemysl a poslal hosty zpět do tříbrankového náskoku – 2:5. Ve 43. minutě měli domácí velkou příležitost ke snížení skóre, téměř minutovou přesilovku 5 na 3 však nesehráli příliš dobře. Ve 49. minutě tak opět udeřili hosté. Po souhře Dobřemysla s Tomášem Rohanem se k puku dostal velmi dobře hrající Kuběna a střelou těsně nad ledem zvýšil na 2:6. Na konci 54. minuty se děčínským medvědům přece jen podařilo využít přesilovou hru a na rozdíl tří branek snížil Tvrzník – 3:6. Závěr utkání byl po některých zákrocích domácích hráčů trochu vyhrocený, ale ani potyčka mezi Csamangem a Zikou a následná hra čtyř proti čtyřem již změnu skóre nepřinesla.
Baník tak vyhrál naprosto zaslouženě a dvě kola před koncem si zajistil první místo po základní části soutěže. Další program sokolovských je víceméně tréninkový, neboť v předposledním kole mají volno a závěrečné utkání hrají až v sobotu 22.2. v Klatovech.

Poté je již na pořadu play-off, které Baníkovci začínají doma v úterý 25.2. od 18.00. O soupeři se rozhodne v posledních dvou kolech mezi týmy HC Milevsko 2010 a HC Draci Bílina.