Mrázek, Zeman, Martinec, Blumentrit, Růžička

Pouska, Maxa, Topinka, Pacanda, Bernad, Vondryska, Čuban, Pitel, Němec, Bastl, Vraný, Kodýtek, Soupír

Radek Mužík

Baník zakončil základní část výhrou

V posledním zápase základní části zvítězil Baník na ledě Klatov 2:4. Po první třetině vedli domácí, ve druhé části však vyrovnal Marek Švec a zanedlouho poslal Sokolov do vedení Jaromír Kverka. Ve třetí třetině sice Klatovy vyrovnaly, ale Václav Dobřemysl nakonec rozhodl o zisku dalších tří bodů. Vteřinu před koncem pak pojistil výhru Baníku Dominik Vaněk. Celkem zaokrouhlil Baník své konto na 80 získaných bodů. V play-off se tak Sokolov střetne s Bílinou, která otočila zápas v Nymburce a skončila na předposledním, šestnáctém místě.

V posledním kole základní části 2. ligy ČR sokolovští hokejisté zvítězili v patnáctém utkání za sebou a uzavřeli bodový součet na čísle osmdesát. V Klatovech to ale vůbec neměli lehké, domácí mužstvo celé utkání bojovalo a chtělo prvnímu celku tabulky odejmout nějaký ten bod. Baník ale i přes horší začátek žádné překvapení nedopustil a zvítězil 2:4 po třetinách 1:0, 1:2 a 0:2.

Hned v první minutě se nastěhoval zahajovací Kverkův útok do obranného pásma soupeře a po střele Vaňka zvonila tyčka Pravdovy branky. Tempo hry bylo sice výborné, ale mužstva se jen těžko prosazovala do koncovek a tak střeleckých příležitostí bylo jen velmi málo. Takto hra plynula minutu za minutou a už se zdálo, že v 1. třetině gól nepadne. V 18. minutě našel ale domácí kapitán Maxa zpoza branky na chvíli nestřeženého Topinku a ten poslal domácí do vedení – 1:0. Hosté sice hned odpověděli dvěma solidními střeleckými pokusy, ale do šaten odcházeli spokojenější domácí hráči.

V první třetině bylo na hráčích Baníku přece jen znát 11ti denní zápasové manko, ve druhé třetině už to začínalo být o něčem jiném. V první pětiminutovce druhého dějství byl domácí brankář docela v permanenci a měl se co obracet. Ve 26. minutě už ale hosté skórovali. Po souhře Sýkory s Bauerem zakončoval tvrdou ranou z mezikruží Švec a vyrovnal stav utkání – 1:1. V čase 27:58 se skóre ale opět měnilo. Tomáš Rohan přihrál na modrou čáru Schusserovi, ten vypálil a Kverka šikovně tečoval jeho střelu za Pravdova záda – 1:2. Poté byla hra na obou stranách poněkud divočejší, hrálo se nahoru dolu a oba brankáři se blýskli několika dobrými zákroky. Ve 36. minutě měli domácí možnost přesilové hry. Hosté se pozorně bránili a nic nenasvědčovalo tomu, že by inkasovali. Opak však byl pravdou. Domácí přece jen 3 vteřiny před skončením početní výhody vstřelili branku. Přízemní střelou k pravé tyči se trefil Bernard – 2:2. To bylo ve druhé dvacetiminutovce všechno.

Ve 3. třetině už měli hosté převahu a bylo otázkou času, kdy se to projeví i brankově. Domácí ale odolávali a držel je i dobře chytající Pravda. Ke změně skóre došlo až v čase 50:14, když v útočném pásmu přihrál Tomáš Rohan Dobřemyslovi, ten se dostal až do blízkosti domácího gólmana a dlouhou forhendovou kličkou poslal kotouč za jeho záda – 2:3. V 56. minutě domácí opět zahrozili z přesilovky, ale hosté ji nakonec v pohodě ustáli. V závěru se klatovští chystali na hru bez brankáře, ale Baníkovci ji nedopustili a naopak vteřinu před koncem řádné hrací doby po asistenci Kverky uzavřel skóre utkání Vaněk na 2:4.

V úterý 25.2. již čeká hokejisty HC Baník Sokolov 1. utkání osmifinále play-off 2. ligy a jejich soupeřem bude celek HC Draci Bílina. Začátek utkání je v 18.00.