Žižka, Páleník, Cestr, Kuncl "C", Zicho, Hierman

Macháček, Toušek, Sklenička, Hrdlička "A", Vrtek, Mála, Diviš, Hřebíček, Kulich, Pokorný.

Petr Mikeš

Na Klášterec nevyzrál Baník ani tentokrát

Ve 32. kole druhé hokejové ligy na sebe narazili dva tradiční rivalové, Baník na svém ledě hostil Klášterec. Derby nakonec lépe dopadlo pro Severočechy, kteří si odvezli tři body po výsledku 2:6.

Baníkovci kromě dlouhodobě zraněných v utkání postrádali Šika, Michálka a Slámu. K dispozici naopak tentokrát byli karlovarští junioři Vodička, Pajk, Janata, Procházka a gólman Kuchař, který po první třetině nahradil v bráně Feča. Soupeř dorazil do Sokolova i s bývalými Baníkovci Kunclem, Vrtkem či Divišem.

Do zápasu vstoupili domácí s odhodláním, jenže již první minutě musel Fečo zasahovat proti vyložené šanci Diviše a zanedlouho sokolovský gólman kapituloval, když se střelou od modré čáry prosadil Jan Páleník – 0:1. Následně si Klášterec zahrál první přesilovou hru, tu nevyužil a na druhé straně se několika zákroky zahřál i Kaššák. Nevydařená pak byla pro sokolovské 11. minuta, kdy se nejprve z nenápadné akce prosadil Jaroslav Kulich – 0:2 a zanedlouho také Ondřej Toušek – 0:3. Baník tak rázem prohrával o tři góly.

Poté si přesilové hry vyzkoušel i Baník, po gólu volala především šance Kašpara, ale udeřilo nakonec na druhé straně. U kruhů zůstal nepokrytý Patrik Zicho a ve vlastním oslabení zvýšil na 0:4. Stejným stavem skončila první třetina.

Do druhé části nastoupil do brány Sokolova Ondřej Kuchař a baníkovci zvýšili aktivitu. Výsledkem byl puk zády Kaššáka. Gól však nebyl uznán a po předchozím faulu na Janatu putoval na trestnou lavici Diviš. Baník početní výhodu nevyužil, ale než se stihl vyloučený hráč zapojit do hry, překonal Kaššáka tečovanou střelou od modré čáry Martin Gombár – 1:4.

Baník vycítil příležitost, ale musel se činit i Kuchař, který několikrát velmi dobře zasáhl proti příležitostem kláštereckých. Tříbrankový rozdíl vydržel až do 40. minuty, kdy po přísném vyloučení Biniase dostal v přesilové hře dostatek času a prostoru před Kuchařem Lukáš Hrdlička a vydařenou střelou uklidnil hostující mužstvo – 1:5.

Navíc na začátku třetí třetiny přidali hosté další gól, když zaváhání domácích v obranném pásmu potrestal Ondřej Toušek – 1:6. Poté se na ledě trochu začalo jiskřit a přibývalo vyloučených. V 51. minutě hrál Baník přesilovou hru 5 na 3 a dočkal se druhého gólu, když úspěšným střelcem byl Martin Trapl.

Do konce zápasu se do statistik zapsali již jen vyloučení hráči a hosté tak dovedli utkání do vítězného konce s výsledkem 2:6.

Baníkovcům nelze upřít bojovnost, ale i tentokrát udělali domácí víc chyb než soupeř, který byl navíc produktivní a o své výhře prakticky rozhodl již v první třetině.

Další zápas odehraje Sokolov opět na svém ledě a to již tuto středu 8.2.2017, kdy od 18:00 hodin přivítáme svého souseda v tabulce, tým Draků z Bíliny. Přijďte naše hokejisty podpořit a pomoci konečně protrhnout černou sérii porážek, která trvá od 23.11.2016, kdy Sokolov zvítězil právě na ledě Bíliny.