• 1:2, 1:0, 5:1
6. kolo   30.9.2017 - 17.30
HC Draci Bílina
PVPSN
Rozhodčí: Mgr. Josef Nepomucký – Kryštof Ovsík (oba Praha), Ing. Marek Kučera (Kladno) , tresty: 4:6

Baník proti Bílině zabodoval naplno

V šestém kole zvítězil Baník na domácím ledě nad Bílinou 7:3, když o své výhře rozhodl v poslední třetině. Konečně se tak Sokolov dočkal tří bodů i na domácím ledě a drží čtvrtou příčku v tabulce.

V šestém kole zvítězil Baník na domácím ledě nad Bílinou 7:3, když o své výhře rozhodl v poslední třetině. Konečně se tak Sokolov dočkal tří bodů i na domácím ledě a drží čtvrtou příčku v tabulce.

Baník do utkání vlétl aktivně a brzy si vybojoval přesilovou hru. Jenže ta trvala pouze půl minuty a na trestnou lavici putoval i domácí hráč. Při hře 4 na 4 se prosadily oba týmy. Nejprve od modré čáry střílel Tomáš Běhula, Hruška měl zakrytý výhled a puk skončil v síti – 0:1. Baník odpověděl bleskově. Po levé straně se prohnal Rohan, našel Pavla Kuběnu a ten se nemýlil – 1:1. Poté si obě mužstva vyzkoušela přesilové hry, ale neúspěšně. Až v 15. minutě při další přesilovce se k odraženému puku dostal František Mála a do odkryté klece nezaváhal – 1:2. Baník se v závěru první třetiny snažil o vyrovnání, ale nebyl úspěšný. Po první dějství tak vedli hosté, kteří vytěžili z minima opravdu maximum.

V úvodu druhé třetiny měl Baník převahu, ale své náznaky šancí nevyužil. Snahu o vyrovnání na chvíli zhatilo další vyloučení, které ale domácí ubránili a ve 27. minutě se dočkali. Rubeš s Ondřejem Šafářem výborně zakombinovali a druhý jmenovaný nedal brankáři šanci. Mladý bek Baníku se tak dočkal premiérového gólu – 2:2. Následně si Baník z tlaku vypracoval dvě přesilovky, ale do vedení se domácí ne a ne dostat. Naopak málem udeřilo na druhé straně, kdy Hrdlička trefil tyč.
V druhé polovině prostřední třetiny byla hra neurovnaná, Baník se těžko dostával do útočné třetiny a po čtyřiceti minutách tak svítil na ukazateli skóre stav 2:2.

Třetí třetina nezačala pro domácí vůbec dobře. Znovu přišla velká chyba před Hruškou, čehož hosté využili, konkrétně Františkem Málou, který poslal Draky do vedení – 2:3. Po tomto gólu Baník zvýšil obrátky a dočkal se velmi brzy vyrovnání. V ideálním prostoru dostal od Osmíka přihrávku Michael Čejka a pohotovou střelou překonal brankáře Bíliny – 3:3. Brzké vyrovnání domácí ještě více nakoplo a najednou jich byl plný led. Navíc ještě ve 44. minutě Přindišův pokus od modré čáry přesně tečoval David Hruška a Baník najednou vedl – 4:3. A to nebylo vše. Kašpar vybojoval na Zichovi faul, v přesilové hře znovu pálil Přindiš a tentokrát tečoval Pavel Kuběna – 5:3.
A Sokolov v tlaku pokračoval. Baník byl před brankářem Bíliny důrazný, kotouč se dostal k volnému Martinovi Osmíkovi, jenž ho poslal do odkryté brány – 6:3.V těchto chvílích bylo znát, že domácí mají více sil a dál se tlačili do útoku. Dočkal se i Roman Kašpar, který dostal přihrávku mezi kruhy a prostřelil gólmana – 7:3. O vítězi tak bylo jasno a Sokolov dovedl v poklidu zápas do vítězného konce.

Baník tak dnes díky třetí třetině potvrdil body z ledu Řisut a se ziskem jedenácti bodů drží čtvrtou příčku. V dalším kole zajíždí Baník na led nováčka z Dvora Králové. Doma se sokolovští hokejisté představí až ve středu 11.10., kdy od 18:00 budeme hostit dalšího nováčka – Letňany.