• 1:0, 2:0, 0:2
9. kolo   11.10.2017 - 18.00
HC Letci Letňany
PVPPV
Rozhodčí: Kamil Hlinka (Most) – Roman Hynčica (Děčín), Bc. Patrik Goltsch (Teplice) , tresty: 2:2

Novák, Gebeš, L. Kučera, Chvála, Uhlíř, Lytvynov

Lojka, Honetschläger, Švarc, Havlůj, Mařík, F. Kučera, Vojtěch Prchal, Kadaně "A", Václav Prchal, Volek, Kotyra, Horák

Aleš Totter

Baník doma zdolal Letňany o gól

V devátém kole druhé hokejové ligy porazil Baník na svém ledě Letce z Letňan 3:2 po třetinách 1:0, 2:0, 0:2.

Proti nováčkovi soutěže nastoupil Baník s Fečem v bráně, poprvé se domácím fanouškům představil Martin Weinhold a do sestavy se vrátili Matěj Zadražil a Tomáš Harkabus. Naopak chyběli Adam Rulík a Martin Osmík, které dobré výkony vynesly do sestavy Energie.

Baník začal utkání velmi aktivně a výsledkem byly pouze střely, které Hamalčík v poklidu pochytal. Poté přišel několikaminutový výpadek, kdy se domácím nedařilo přejít do útočného pásma a byli to Letci, kteří v těchto fázích měli více ze hry. Pak ale následovala 13. minuta, kdy se po zmatcích před brankářem Letňan puk odrazil k Davidovi Hruškovi a ten otevřel účet zápasu – 1:0. Zbytek první třetiny se odehrál spíše ve středním pásmu, Baník měl sice více puk na hokejkách, ale hosté dobrým pohybem a napadáním nedali Sokolovu prostor k založení nebezpečnější akce. První třetina tak skončila vedením Baníku 1:0.

Na začátku druhé třetiny se poprvé vylučovalo, když do čtyř šli domácí. Baník oslabení ubránil a poté si jeden z nejaktivnějších hráčů, Roman Kašpar, vynutil faul soupeře. A Baník přesilovou hru využil. Od modré tvrdě pálil Weinhold, přestřelil, ale kotouč se odrazil od plexiskla přímo před Ondřeje Šafáře, který puk pohotově uklidil do sítě – 2:0.

Poté si domácí vypracovali i další šance, ale nevyužili je. Na druhé straně pak několikrát musel zasahovat David Fečo, který odchytal zápas výborně. V další přesilovce pak nebezpečně pálil Strunz, ale Baník se dočkal až po skončení početní výhody. Třetí útok velmi dobře zapracoval v pásmu Letňan, puk se dostal k Tomášovi Kvapilovi, který jej napálil na bránu a trefil přesně – 3:0. Tříbrankové vedení pak Sokolovu vydrželo i v 39. minutě, kdy Honetschlägerovo nájezd vychytal Fečo. Po druhé třetině tak Baník vedl o tři góly.

Zvýšit vedení mohli domácí hned v úvodu třetího dějství, ale Šafář trefil jen tyč. A neuspěl ani David Hruška, který se na brankáře Letňan řítil zcela sám. Brankovou konstrukci trefili i hosté a Letňany začaly zvyšovat otáčky. Domácí hráli možná až příliš v klidu a Fečo se v bráně musel otáčet. Čisté konto vydrželo sokolovskému brankáři až do 51. minuty, kdy už se prosadil hostující Frank Kučera, jenž snížil na 3:1. Navíc vzápětí byl vyloučen Harkabus a znovu to byl Fečo, který držel svůj tým.
Ale ani skvěle chytající Fečo nezabránil dalšímu snížení, když v 56. minutě se přes obránce prosadil Petr Havlůj a překonal Feča – 3:2.

A začalo drama. Baník si vyžádal oddechový čas ve snaze zabránit dalšímu náporu Letňan, které cítily šanci. Ale domácí hráče ve štychu nenechali diváci, kteří začali svůj tým mohutně povzbuzovat, a najednou jinak poměrně poklidný zápas začal mít spád. Letňany se draly do zakončení, ale uklidnit Sokolov mohl Harkabus se Zadražilem, jenže neuspěli.

Dvě a půl minuty před koncem zkusili hosté power-play a byli v tlaku. Naštěstí pro domácí ale Fečo odolával a když poslední vteřiny dohrál Baník v mlýnici za bránou, mohli domácí slavit zisk tří bodů za vítězství 3:2.

Velmi slušně hraný a dlouho poklidný zápas skončil vítězstvím domácích. Ale náročný sokolovský divák zřejmě nebude s výkonem svého mužstva příliš spokojen. Sympaticky hrající hosté v závěru Baníku zle zatopili. Tři body nakonec zůstali na západě Čech. Baník se vítězstvím posunul na třetí místo v tabulce.

K dalšímu zápasu zajíždí Baník do Slaného. Doma se sokolovští hokejisté představí v sobotu 21.10.2017 proti tradičnímu rivalovi z Jablonce.