• 1:1, 1:3, 0:4
12. kolo   25.10.2017 - 18.00
HC Kobra Praha
VPSNPP
Rozhodčí: Filip Malota – Pavel Sedláček (oba Plzeň), Petr Fiala (Sokolov) , tresty: 15:16
Vyloučení - 2 min.: 13:14, 5 min.: 0:1, 10 min. (OT): 2:1, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Šik, Harkabus (SOK) 2+2 hrubost, Osmík, Rulík (SOK) 2+2 hrubost + 10 OT – Šteiner, Kellner (KOB) 2+2 hrubost, Semrád (KOB) 2+2 hrubost + 10 OT, Skočovský (KOB) 2+2 hrubost + TH za kopnutí protihráče

Semrád, Skočovský, Ryzák, J. Verbík, R. Verbík, Vacek

Antončík "C", Jedlička, Hlinka, Novák, Šteiner "A", Tuma, Matějček, Čurda, Kellner, Doležal

Milan Vrzal

Zápas s Kobrou se Baníku vůbec nevydařil

Pořádný debakl schytal Baník na domácím ledě v utkání proti Kobře Praha. Sokolov svému tradičnímu soupeři podlehl vysoko 2:8 po třetinách 1:1, 1:3, 0:4.

Do utkání, které začalo s mírným zpožděním, vstoupil Baník aktivně a hned zasypal Moučka sprškou střel. Brzy si zahráli domácí i přesilovou hru, s velkým tlakem, ale nakonec bez gólového efektu. A když se neprosadil Baník, udeřilo zničehonic na druhé straně. Dominik Šteiner lehce projel obranou domácích a poradil si i s Fečem – 0:1. Sokolovští vyslali na brankáře Kobry dalších několik pokusů, ale dočkali se až v 15. minutě. V přesilové hře po pěkné rychlé kombinační akci zakončoval Tomáš Harkabus a Mouček byl bezmocný – 1:1. Do konce první třetiny mohl Baník přidat další gól, ale vylámal si zuby na brankáři Moučkovi. Do šaten se tak docházelo za nerozhodného stavu.

Na začátku první třetiny si první přesilovku zahrála Kobra a hned ji využila. Úspěšným střelcem byl David Skočovský, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. A o chvíli později bylo ještě hůře. Po chybě v rozehrávce se ocitl před Fečem osamocený Šimon Antončík a s přehledem si poradil – 1:3.

Baník reagoval oddechovým časem a poté se dostal ke slovu v útočné třetině, ale veškeré akce narážely na připraveného Moučka. Až ve 30. minutě nachytal hostujícího brankáře Matěj Zadražil, jenž snížil na rozdíl jedné branky. To ale netrvalo dlouho, po další chybě Kobra znovu trestala, když úspěšným střelcem byl znovu Šimon Antončík – 2:4. Snahu na zkorigování skóre zhatily dvě po sobě jdoucí vyloučení domácích a tak po čtyřiceti minutách vedli hosté o dva góly.

Do třetí třetiny vstoupil Baník přesilovou hrou, ale tu nevyužil. Naopak ve 43. minutě znovu inkasoval. Situaci dvou na jednoho vyřešil David Kellner střelou a byl úspěšný – 2:5.

Následně se na ledě velmi přiostřilo a šarvátka Osmíka se Semrádem odstartovala sérii bitek. Oba kohouty rozhodčí nemohli dlouho do sebe oddělit a nakonec oba hráči vyfasovali tresty na 2+2+10 minut za hrubost. Hra v té době byla často rozkouskována a Kobra hrála to, co potřebovala. V 53. minutě pak Rulík dohrál uprostřed hřiště svého protivníka, což vzbudilo nevoli u jeho spoluhráčů a vše nakonec skončilo bitkou mezi Rulíkem a Skočovským. Ta zcela jasně vyzněla pro sokolovského obránce, ale do kabin odkráčel poražený, který vyfasoval ještě trest ve hře za nesportovní kopnutí.

Baník tak měl hrát dlouhou přesilovku a trenéři se rozhodli již sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny pro power-play. Dlouho se však nehrálo. Došlo totiž k další výměně názorů mezi protivníky. Po tlaku domácích a zásahu brankáře Moučka se do sebe pustili Šik se Šteinerem a také Harkabus s Kellnerem. Rozhodčí všechny potrestal na 2+2 minuty. Na trestných lavicích tak začalo být velmi těsno.

Baník po buly ve středním pásmu se hned vrátil k powerplay, ale sotva dostal puk do útočné třetiny, hned ho Tomáš Doležal odpálil a to přesně do opuštěné klece – 2:6.

Následně hrál Baník ještě přesilovou hru 5 na 3, ale to již na hráčích byl znát zmar a křeč. Naopak do sóla se po skončení trestu dostal Jakub Verbík a nezaváhal – 2:7. Zdecimovaný domácí tým pak inkasoval ještě jeden úder, když další sólo proměnil Lukáš Tuma – 2:8.

Baník před vlastními diváky prohrál vysoko 2:8 a potvrdil tak, že na domácím ledě se mu zatím vůbec nedaří. Zklamání na straně sokolovských fanoušků bylo obrovské, přesto ale ti nejvěrnější doprovodili hráče do kabin skandováním Baník, Baník…

Snad hráči udělají svým fanouškům větší radost v sobotu, kdy zajíždějí do Vrchlabí. Doma se Baník představí opět ve středu 01.11.2017, kdy od 18:00 hodin přivítáme Trutnov.