Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
HC Baník Sokolov
Poslední výsledky
VPPPV
  • 1:0, 2:0, 2:3
14. kolo   1.11.2017 - 18.00
HC Trutnov
Poslední výsledky
VPPVV
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Hlinka - Goltsch, Janíček, tresty: 7:6
Vyloučení - 2 min.: 7:6
Mimořádné tresty: Šafář (SOK) - Vácha (TRU) oba 2+2 hrubost
Góly v přesilovce: 1:0, v oslabení: 0:0
Počet diváků: 493
Vstřelené branky + asistence
  • 18:33 Hruška D. (Zadražil, Weinhold)
  • 34:58 Zadražil (Šik, Weinhold)
  • 37:22 Weinhold (Zadražil, Harkabus)
  • 40:38 Kolář (A. Půlpán, Suvorov)
  • 45:27 Osmík (Kuběna)
  • 51:04 Kolář (Fedulov, A. Půlpán)
  • 51:25 Svoboda (T. Půlpán, Kastner)
  • 55:33 Harkabus (Zadražil, Šik)
Ostatní zápasy kola
Most - Kobra Praha 3:7
Letňany - Vrchlabí 8:1
Dvůr Král. - Děčín 2:5
Bílina - Řisuty 6:4
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Michal Jäger, Lukáš Mensator
Soupiska HC Trutnov

Brankáři:

Ašenbrenner (Jeschke)

Obránci:

Poul "A", Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk

Útočníci:

Martinec, A. Půlpán "C", Kolář, T. Půlpán, Svoboda, Kastner, Chytráček "A", Zahradník, Smékal, Malík

Trenér:

Luboš Petera

Baník protrhl sérii domácích proher

Baník konečně utnul sérii domácích porážek. Ve 14. kole zvítězili sokolovští hokejisté nad Trutnovem 5:3 po třetinách 1:0, 2:0, 2:3.

Baník šel do utkání již bez Miroslava Kuncla, který vzhledem k pracovní vytíženosti ukončil působení v Sokolově a dnes již skóroval za Bílinu, která je blíže jeho bydlišti. Hosté po dlouhé cestě do Sokolova nastoupili do utkání velmi vlažně a Baník si tak hned v úvodu vypracoval tlak. Ten sice zmírnilo vyloučení Zadražila, ale paradoxně v oslabení měli domácí největší šanci. Šafářova střela se mezi tři tyče nevešla. V dalším průběhu měl i nadále navrch Baník, avšak bez větších gólových příležitostí. Nevyužita zůstala i první přesilová hra Baníku. Sokolov se tak dočkal až v 19. minutě. Zadražil našel Davida Hrušku, který prokázal své střelecké schopnosti a překonal Ašenbrennera – 1:0. Stejným stavem skončila i první třetina.

Začátek druhého dějství příliš vzruchu nepřinesl. Trutnov si zahrál dvě přesilovky, ale v nich se neprosadil, naopak mohl inkasovat, když se do sóla dostal Osmík, ale na Ašenbrennera nevyzrál. Ve 35. minutě hrál Baník druhou přesilovku v zápase a dokázal ji využít. V předbrankovém prostoru se prosadil Matěj Zadražil a překonal gólmana Trutnova – 2:0. A zanedlouho bylo ještě veseleji. Střela Martina Weinholda od modré čáry propadla až za záda gólmana a Sokolov vedl již o tři góly – 3:0. A tento nadějný náskok si domácí odnášeli i do šaten po čtyřiceti minutách.

Jenže v úvodu třetí třetiny přišlo první varování. Baník snad poprvé v zápase nebyl důsledný v defenzivě, čehož hned využil bývalý reprezentant Jan Kolář a snížil na 3:1. Hosté vycítili svou šanci a na ledě se rázem začalo i jiskřit. Výsledkem byla bitka mezi Ondřejem Šafářem a Lukášem Váchou, kterou oba sokové ustáli, ale v dlouhé „výměně názorů“ měl navrch mladý sokolovský obránce, což diváci ocenili. Ty pak ještě více potěšil čtvrtý gól v síti Trutnova, když velkou hrubku v defenzivě hostí potrestal Martin Osmík – 4:1.

Jenže třígólový náskok uklidnil baníkovce až příliš. Směrem dozadu sokolovští hokejisté polevili a soupeř byl nekompromisní. Znovu se ke slovu dostal Jan Kolář a snížil na 4:2. A o dalších dvacet vteřin to bylo již jen o gól, když úspěšným střelcem byl Daniel Svoboda – 4:3. Na to reagovali domácí oddechovým časem.

Po něm se Sokolov vrátil k zodpovědné hře a začal boj o každý kousek ledu. Naštěstí v 56. minutě Tomáš Harkabus usměrnil puk za záda Ašenbrennera a Baník tak vedl o dva góly - 5:3. V závěru se ještě vylučovalo na obou stranách, ale stav se již neměnil, především díky Davidovi Fečovi, který skvělým zákrokem zabránil ještě většímu dramatu. To již diváci skandovali jméno univerzála Ivana Říhy, jenž se také loučí (minimálně pro tuto sezonu) se sokolovským dresem. Jeden z největších bojovníků Baníku si tak mohl užít poslední střídání a v následujících měsících se chce věnovat především rodině.

Baník v dnešním zápase zaslouženě zvítězil. Většinu zápasu hrál Sokolov zodpovědně směrem dozadu a neslo to ovoce. Chvilkové polevení však přineslo drama. Tentokrát si Baník ale zápas pohlídal a připsal si konečně tři body i doma.

V sobotu Baník zajíždí na horkou půdu do Děčína, doma se sokolovští hokejisté představí ve středu 08.11.2017, kdy od 18:00 hodin přivítáme tým Řisut, ve kterém působí hned několik hráčů, kteří oblékali i sokolovský dres.

HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Tréninky 11. 11. - 17. 11.
Zápasy - VENKU
Zápasy - DOMA

Odkaz
Tréninky 04. 11. 2019 - 10. 11. 2019
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde