Málek, Hříbal, Zdvořáček, Kaltenböck, Vaněk, Molnár, Michajličenko

Zajan, Hašek, Volráb, Baranek, Navarra, Oliverius, Chovanec, Macek, Faigl

Jaromír Carvan

O vítězství nad Děčínem rozhodly nájezdy

V posledním domácím mistrovském zápase v roce 2017 hostil Baník dlouholetého rivala z Děčína. Po dramatickém průběhu slavili nakonec vítězství domácí hokejisté, avšak až po samostatných nájezdech.

Domácí trenéři mohli pro toto utkání již počítat s Tomášem Harkabusem a nastoupili např. i Milan Davídek, Tomáš Rohan a Matěj Zadražil. Hosté pak také nastoupili v silné sestavě i s několika hráči, kteří v letošní sezoně okusili prvoligový led v dresu Ústí nad Labem či Litoměřic. Již samotný pohled na soupisky sliboval velmi zajímavou podívanou a nakonec tomu nebylo jinak.

Hosté měli velmi dobrý vstup do zápasu, když hned po 37 vteřinách se prosadil produktivní Daniel Volráb – 0:1. Ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, za další 4 minuty bylo srovnáno, když se střelecky prosadil Milan Davídek – 1:1. Poté do významné role bohužel vstoupil rozhodčí. V 11. minutě totiž Baník přišel o dva hráče. Tomáš Rohan zasáhnul Zdvořáčka, což rozhodčí po naléhání děčínského týmu posoudil jako faul kolenem (i dle přítomného diváka z Děčína velmi necitlivě po zákroku zadnicí) a pro domácího hráče zápas skončil. Navíc na led naskakující Petr Přindiš se jal útočníka domácích bránit před dotírajícím soupeřem, což rozhodčí posoudil jako zapojení hráče do potyčky ze střídačky a do šaten tak putoval další hráč Baníku. Prakticky v začátku tak Baník přišel o dva klíčové hráče po hodně diskutabilních zákrocích. A Děčín dlouho přesilovku využil náramně. Nejprve se trefil Ondřej Hříbal a ke konci početní výhody i Jan Kältenbock – 1:3. Domácí tak museli dohánět dvoubrankové manko.

Na začátku druhé třetiny ubránil Baník dvě oslabení a ve 27. minutě přišlo snížení, když Dlouhého překonal Matěj Zadražil – 2:3. Poté gól vstřelili i hosté, ale gól po předchozí přihrávce rukou nemohl být uznán. Od té chvíle se ve druhé třetině už ale hrálo prakticky jen na jednu bránu. Ve varu již byli i diváci a utkání nasazením, emocemi a atmosférou překračovalo úroveň druhé ligy. Baník začal ostřelovat bránu Dlouhého a na ledě se jiskřilo ještě více. Navíc diváci se dostali ještě více do zápasu, když v 32. minutě se napadení své osoby rozhodnul potrestat David Hruška a v potyčce ukázal Kaltenböckovi, že své ruce nemám jen od střílení gólů. Snad první bitka v kariéře sokolovského ostrostřelce domácí tým ještě více nastartovala. Dlouhý v bráně Děčína byl v neustálé permanenci a gól visel na vlásku. A nakonec i přišel. Zadražil skvělou přihrávkou našel najetého Dominika Hohla, který střelou do polo odkryté brány zaznamenal první gól v dresu Baníku – 3:3. Ale to domácím nestačilo. Tlak domácích pokračoval a Harkabus se Šikem trefili brankovou konstrukci. Nakonec Děčín závěr druhé třetiny přečkal bez dalšího inkasovaného gólu a tak po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 3:3.

Přestávka děčínskému týmu rozhodně pomohla. Ve třetí třetině se totiž na ledě již odehrával vyrovnaný souboj. Oba týmy měly možnost přesilové hry, ale tu nevyužili a poté to již bylo o tom, jaký tým udělá chybu, která by zřejmě byla osudová. Náznaky šancí měly sice oba týmy, ale žádná nebyla z kategorie vyložených. Stav se tak po šedesáti minutách již neměnil, ačkoliv úplný závěr základní hrací doby musel Baník bránit v oslabení. Ale i to zvládnul na výbornou a tak se poprvé v letošní sezoně na Baníku prodlužovalo.

Prodloužení začal Baník v oslabení, které přečkal, následně se hrálo chvíli ve čtyřech a zbytek prodloužení strávil Sokolov v početní výhodě. Při přesilové hře si sice Baník vytvořil ohromný tlak, ale bez významnější střelby a Děčín se nakonec ubránil. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy.

V nich v první sérii byl blízko gólu hostující matador Oliverius, který trefil brankovou konstrukci. Za domácí se postupně neprosadili Trapl, Čejka ani Harkabus. Stejně však dopadli i Baranek a Volráb. Až ve čtvrté sérii se prosadil domácí obětavý bek Dominik Hohl, a když Petra Hrušku nepřekonal ani Macek, David Hruška trefil břevno a Zdvořáček si také vylámal zuby na domácím brankáři, mohl Baník slavit zisk bonusového bodu – 4:3. Vítězný gól byl připsán Dominikovi Hohlovi, který tak skóroval podruhé v zápase a sokolovký bek byl tímto konečně za svou poctivou práci na ledě konečně také gólově odměněn.

Diváci v sobotu měli možnost sledovat opravdu zajímavé utkání, které nakonec skončilo vítězně pro domácí celek. Mistrovské zápasy v roce 2017 uzavře Baník na ledě Řisut ve středu 20.12. Poté ale čeká sokolovský zimní stadion ještě jedna lahůdka. V rámci charitativního utkání se v krajském derby střetnou druholigový HC Baník Sokolov a prvoligová HC Energie Karlovy Vary. Zápas se bude hrát v sobotu 30.12.2017 od 16:00 hodin.