Přeučil Tomáš, Čmolík, Böhm, Nedrda, Kýhos, Mála, Mical, Smolka, Bakrlík, Přeučil Petr

Kamil Kašťák

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník zvítězil i v Mostě

Další přípravné utkání sehráli sokolovští hokejisté v severočeském Mostě, kde se utkali s místním týmem Lvů. Ti jsou sice papírově nováčky soutěže, disponují ale velice silným kádrem a pod vedením bývalého reprezentanta Kamila Kašťáka budou jistě oživením 2.ligy. Sokolovští si odvezli nakonec vítězství 2:3 po třetinách 1:1, 0:2 a 1:0.

Úvod utkání byl tradiční a odpovídal přípravnému období. Týmy ukazovaly, že mají dobře natrénováno a zejména do útoku se hrálo opravdu nahoru-dolu. Hosté měli více ze hry, nicméně byli to domácí Lvi, kteří se v čase 04.45 ujali vedení, když po pěkné kombinaci zakončoval Vladimír Kýhos – 1:0. Baníkovci však nějak nepolevili a dál dobývali domácí branku, ve které jim stál v cestě zkušený gólman Hanuljak. Z mnoha střel však využili jen jedinou, když v závěru přesilové hry po Kvapilově asistenci zakončil bombou z levé strany Martin Čurda – 1:1. Do šaten tak odcházela mužstva za nerozhodnutého stavu.

Druhá třetina patřila sokolovským hráčům. Byli v rozehrávce přesnější, a tudíž měli i více střeleckých příležitostí. Na konci 24.minuty skvěle zakombinovali v útočném pásmu Šik s Kuběnou a na konci všeho byl Josef Stříbrný se střelou do prázdné branky – 1:2. Hra poté byla trochu rozháraná díky více vyloučením v řadě, jednu z přesilovek se Baníku podařilo využít v čase 32:33, kdy po asistencích Kuběny a Hoťka zvyšoval projektilem od modré čáry Petr Přindiš – 1:3. Domácí, kteří ve své hře o jednoho hráče nastřelili břevno Fečovy svatyně poté trochu uvadali, ale sokolovští již do konce druhé dvacetiminutovky skórovat nedokázali.

Do třetí periody vstoupili domácí Lvi se zvýšenou aktivitou a zejména při přesilových hrách zle zatápěli před brankou hostů. Ti měli sice nebezpečné útočné výpady, ale museli si stále v čele s výborným Fečem hlídat zadní vrátka. Domácí stříleli ze všech pozic a do kolonky „střely na branku“ jim přibývali čárky, nicméně stav na výsledkové tabuli se neměnil. Až v polovině 57.minuty zaúřadovala opět dvojice Mála – Kýhos a posledně jmenovaný snížil na 2:3. Šanci na klasické Power Play zmařil domácím svým vyloučením Přeučil, ale mostecký trenér nezaváhal a ke hře bez brankáře přistoupil se snahou svých svěřenců o závěrečný tlak při hře 5 na 5. Hosté se ale už celkem s přehledem ubránili, a nakonec s jednobrankovým náskokem dovedli utkání do vítězného konce.

Další přípravné utkání hraje Baník na svém ledě, když v sobotu 25.8. hostí na svém ledě německý tým EV Landshut. Začátek zápasu je v 17.00 hodin.