Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, Šenkeřík, Vágner, Krejčí, Tomeček

Beránek, Gríger, Kohout, Lapšanský, Skuhravý, Gorčík, Mikúš, Kverka, Havránek, Švec, Balán, Šafář

Martin Pešout, Tomáš Mariška

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Proti Energii podal Baník velmi dobrý výkon

Sice prohra 4:0, ale velmi slušný dojem... To byl čtvrteční zápas Baníku na ledě extraligové Energie.

V sestavě Baníku chyběl zraněný Přindiš, domácí pak nastoupili bez několika hráčů, například Sičáka či Fleka. V bráně Energie pak dostal šanci velký talent Jan Bednář, syn bývalého brankáře Baníku Michala Bednáře.

Ten, kdo od začátku očekával jednoznačnou záležitost, musel být zklamán. Baník, jak hráči na ledě, tak fanoušci v ochozech se do soupeře pustili s plnou vervou a byli to hostující hokejisté, kteří si vypracovali první šance. Aktivitu Baníku narušilo až jeho první vyloučení v 8. minutě, ale do té doby měli sokolovští více ze hry.

Postupně ale začal otěže zápasu přebírat favorit a byl to Václav Skuhravý, který měl velkou možnost, avšak ještě neuspěl. Na druhé straně byl blízko gólu Kuběna, ale také puk do brány nedostal. Baník i nadále bojoval a byl příjemným překvapením. Energie se začala prosazovat výrazněji až ke konci první třetiny. Přesnou přihrávku od Martina Rohana dostal najetý Václav Skuhravý a v sólovém nájezdu si poradil – 1:0. Následně pak využil přesilovou hru Martin Kohout a Baník tak po prvních dvaceti minutách prohrával 2:0. Nutno však podotknout, že především za první polovinu první třetiny si hosté minimálně jeden vstřelený gól také zasloužili.

Druhá třetina začala přesilovkou Energie, ale Hruška se překonat nenechal. A Baník i nadále svého soupeře pořádně proháněl. Sympatický výkon Sokolova však nebyl podpořen góly a naopak to byly Vary, které přidaly další gól, krásnou střelou se prezentoval Matic Podlipnik – 3:0. Baník, mohutně podporován svými fanoušky se i nadále snažil, ale odměna v podobě gólu stále nepřicházela. Nedočkal se například ani Josef Stříbrný ze sólového úniku. Velkou šanci měl i Pavel Kuběna. Po dvou třetinách tak Baník prohrával o tři góly. Baník navíc v této třetině přišel o Tomáše Kvapila, který po zásahu pukem do obličeje musel odstoupit s podezřením na zlomenou lícní kost.

Třetí dějství začalo pro Sokolov nešťastně. Střelu Kovačeviče tečoval Gríger naprosto přesně a zvýšil na 4:0. Následně své pokusy na Bednáře vyslali i baníkovci, ale mladý gólman Varů i nadále odolával. Bednář následně odolal i při přesilovce Baníku 5 na 3. A protože již ani jeden z týmů své další šance nepřetavil v gól, utkání mezi extraligovou Energií a druholigovým Baníkem skončilo vítězstvím domácích 4:0.

Generálka před sezonou tak sice nevyšla výsledkově, ale herně Baník rozhodně nezklamal. Na ledě extraligového týmu Sokolov ukázal svoje možnosti a zápas byl tou nejlepší pozvánkou na první mistrovské utkání, které Baník sehraje doma, ve středu 12.9. od 18:00 proti týmu Řisut.

Poklonu pak zaslouží fanoušci Baníku, kteří svůj tým mohutně povzbuzovali a vítězství v hledišti patří jim.

Za zmínku také stojí gesto kapitána Baníku Tomáše Rohana. Baník čekal na první vyloučení soupeře až do třetí třetiny. Když už k němu došlo, tak Tomáš Rohan zajel za rozhodčími a přiznal, že spadnul nezaviněně. Rozhodčí následně trest pro domácího Balána odvolal.

Ohlasy po utkání – převzato z hokejkv.cz

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme zakončili přípravu vítězně. Dali jsme čtyři pěkné góly, ale víc bych náš výkon nechtěl komentovat. Neměli jsme dobrý vstup do utkání, ale postupně se ve hře začaly objevovat věci, které od hráčů chceme. Chci vyzvednout výkon soupeře, Baník tu opravdu předvedl výbornou hru a nebýt skvělé práce našeho talentovaného mladíka Bednáře, tak bychom rozhodně nulu neuhráli. Myslím si, že výsledek 4:0 je pro Baník trochu krutý, hrál totiž velmi dobře. Předváděl celoplošný agresivní hokej, se kterým jsme měli v některých fázích problémy a je vidět velký pokrok, který v Sokolově trenéři udělali. Jejich mužstvo je výborně připravené, výborně organizované a tečku tomu všemu dalo gesto fair-play Tomáše Rohana (Tomáš Rohan ve třetí třetině v duchu fair-play odvolal signalizované vyloučení Stanislava Balána, pozn. red.). To ukazuje, co tu Baník předvedl a já před ním smekám. Jak jsem říkal, jsme rádi, že jsme zakončili přípravu vítězně, a že se nám nikdo nezranil.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Pro nás to byl poslední přípravný zápas před vstupem do soutěže. Naši hráči drželi koncept hry a odehráli utkání 53, 54 minut tak, jak bychom si představovali. Do půlky zápasu jsem viděl rozdíl mezi týmy pouze v kvalitě a rychlosti zakončení, až posledních šest, sedm minut bylo jednoznačně v režii soupeře. Vůbec mě nezajímá, že byl mezi mužstvy byl rozdíl dvou lig, naši hráči k tomu přistoupili tak, jak bychom si přáli. Neoceňuji situaci, která předcházela našemu prvnímu vyloučení, protože tak, jak se zachoval Tomáš Rohan při faulu od Balána, se měl zachovat i hráč Varů. Extrémní poděkování patří našim fanouškům, myslím si, že v průběhu zápasu od nich nepadla žádná vulgarita. Naopak vulgarita v závěru zápasu ze strany domácích fanoušků, to je z mého pohledu špatné.