Kos "C", Patyk, Urbanec, Krpata "A", Řepka, Vyskočil, Fortelka, Piovarči, Náprstek, Hampl, M. Kučera, Rod . "A"

Martin Procházka

Na úvod výhra 7:3

Hokejisté Baníku vstoupili do nové sezony úspěšně.
Nakonec bez Jana Tomečka a zraněného Tomáše Kvapila naskočili hokejisté Baníku do nové sezony. Na úvod čekal sokolovské hokejisty nevyzpytatelný soupeř z Řisut.

Baník vstoupil do zápasu velmi dobře a na konci třetí minuty využil přesilovou hru, když po práci na brankovišti otevřel účet nové sezony ostrostřelec David Hruška. O chvíli později to bylo již 2:0. Martin Trapl byl taktéž důrazný a poslal Baník do dvougólového vedení. A Baník v té době na ledě dominoval. Jenže, kdo čekal jednoznačný průběh, ten se zmýlil. Do úniku se dostal Kolařík, byl faulován a v přesilové hře po pěkné kombinační souhře zakončoval Ondřej Krpata – 2:1. A i druhou přesilovou hru hosté využili. Tentokrát úspěšným střelcem byl Oto Rudovský. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2.

Začátek druhé třetiny byl vyrovnaný, ale postupně se hra stále více stěhovala před bránu soupeře. Baník ale poměrně dlouho nemohl svou převahu vyjádřit gólově. Ve 30. minutě však přišla situace, která zaslouží velkou pochvalu. Baník hrál oslabení, při něm byl dle názoru rozhodčího faulován Jakub Vrána. Domácí hráč předvedl gesto fair-play, rozhodčímu přiznal, že faulován nebyl a tak Baník i nadále pokračoval v oslabení. A tento moment byl následně také i odměněn. Baník totiž brzy přidal třetí gól. Střelu Šika před brankářem tečoval Matěj Zadražil – 3:2. Do konce druhé třetiny padly ještě dva góly. Nejprve baníkovská letka ve složení Martin Čurda, Jakub Vrána, Lubomír Kovařík skvěle forčekovala a posledně jmenovaný vsítil první gól v dresu Baníku v mistrovském zápase. Vedení o dva góly ale trvalo pouze pár vteřin. Po pravé straně se prohnal Josef Urbanec a prostřelil Hrušku – 4:3.

Třetí třetinu začali domácí aktivně a hned si vynutili přesilovou hru. Po ní se ke střele dostal Matěj Zadražila střelou do vzdálenějšího růžku trefil přesně – 5:3. Následně se nadechoval ještě soupeř, ale domácí trenér reagoval oddechovým časem, který Sokolovu pomohl. Ve 49. minutě se totiž premiérového soutěžního gólu za Baník dočkal i Josef Stříbrný – 6:3. A Baník byl při chuti. V 52. minutě další gól přidal Michael Čejka a o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto – 7:3. V závěru se již měnily pouze počty vyloučených a tak Sokolov dovedl zápas k vítězství 7:3.

Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale výhra se nerodila lehce. Řisuty naznačily určitý potenciál, ale dnes si body zasloužil Baník.

V dalším kole zajíždí Baník do Bíliny a to v sobotu 15.9.2018 od 17:30. Na sokolovském zimním stadionu se pak sokolovští hokejisté představí opět ve středu 19.9. proti nováčkovi – týmu Mostečtí Lvi. Utkání se bude hrát od 18:00

Trenér Karel Mlejnek:

Naše mužstvo mělo povedený vstup do zápasu. Bohužel, dvě nepříliš šťastná oslabení znamenala nerozhodný stav po první třetině. Ve druhé třetině si myslím, že naše mužstvo mělo totální tlak. Za stavu 4:3 však přišla chyba a z ojedinělé situace jsme dostali branku. Ale takové situace se stávají. Ve druhé třetině náš hráč Jakub Vrána prokázal velké fair-play odvolaným faulem na něj. Ve třetí třetině jsme hráče nabádali k velké trpělivosti. Je v podstatě jedno, jestli vyhrajeme o gól nebo o více, pro nás jsou důležité body. Myslím, že ve třetí třetině kluci odvedli velmi dobrý výkon. Byl tam samozřejmě moment, kdy jsme byli nuceni si vzít oddechový čas, kdy jsme ztráceli kotouče na modrých čarách, a soupeř hrozil. Je jasné, že naši hráči byli pod tlakem, vstup do sezony nebyl lehký, ale myslím si, že jsme to zvládli se ctí a s řadou dobrých věcí. Za což jim patří dík. Na druhou stranu, víme, kde nás tlačí bota, a na těchto věcech my musíme v průběhu sezony pracovat.