HC Kobra Praha
Rozhodčí: Hucl - Rubáš, Tvrdík, tresty: 5:4
Vyloučení - 2 min.: 5:4
Střely: 18:45, počet diváků: 128
  • 15:57 Kovařík (Vrána J., Čurda)
  • 22:16 Stříbrný (Čejka)
  • 26:14 Stříbrný (Zadražil, Hruška D.)
  • 28:35 Kovařík (Hotěk)
  • 29:08 Zadražil (Rohan T., Švec)
  • 35:10 Zadražil (Rohan T., Rulík)
  • 37:40 Vrána J. (Kuběna, Kovařík)
  • 40:32 Kuběna (Kovařík, Vrána J.)
  • 44:54 Čejka (Tomeček J.)
  • 50:24 Šteiner (Verbík R., Šťastný)
  • 55:27 Rohan T. (Šik)
  • 59:28 Vrána J. (Tomeček J., Kuběna)
Klatovy - Bílina 4:3
Děčín - Řisuty 3:2
Dvůr Král. - Vrchlabí 3:4 SN
Letňany - Jablonec 1:7
Kolín - Nymburk 5:2
Soupiska HC Kobra Praha

Novák (29. Mouček)

Drahorád, Skočovský, Semrád, Schejbal, Verbík J., Verbík R. "A"

Pekárek, Kysela, Hanták, Jedlička, Nestrašil, Tuma, Šteiner "C", Slabý, Chlapík, Kasík, Šťastný, Hlinka

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Na ledě Kobry vysoká výhra

V šestém kole 2. ligy zajížděli Baníkovci do Prahy, kde se na branickém zimním stadionu střetli s místním celkem HC Kobra Praha. Tento tým je pro Baník vždy velmi nepříjemným soupeřem, tomu odpovídal i průběh 1. třetiny. Poté ale sokolovští spustili nevídanou kanonádu a po třetinách 0:1, 0:6 a 1:4 si přivezli vysoké vítězství 1:11.

V prvním dějství bylo znát, že na sebe narazili dva kvalitní soupeři. Hrálo se v rychlém tempu a na rozměry malém kluzišti se akce přelívaly ze strany na stranu. Obrany však pracovaly dobře, a tak ke koncovkám z bezprostřední blízkosti moc nedocházelo. Oba týmy si vyzkoušely i hru v početní převaze, ani to však ke změně skóre nevedlo. To se nakonec změnilo při druhé přesilovce Baníku, když v čase 15:57 po pěkné kombinaci s Vránou a Kovaříkem poslal hosty do vedení Pavel Kuběna– 0:1. To bylo, co se týká gólů, v první dvacetiminutovce všechno.

Ve druhé třetině už to s koncovkou bylo všechno jinak. Baníkovci rozjeli brankostroj a v zakončení se jim opravdu dařilo. V čase 22:16 vstřelil druhý gól hostů Josef Sříbrný po asistenci Čejky – 0:2. O čtyři minuty později si gólovou střelu zopakoval, tentokrát po přihrávce Zadražila – 0:3. V polovině 29. minuty se prosadil Lubomír Kovařík, kterému asistoval Hotěk – 0:4. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat, avšak na dostřel Hruškovy svatyně se ocitali jen velmi sporadicky. Naopak ve 30. minutě zvýšil pěknou střelou z mezikruží Matěj Zadražil– 0:5. Asistovali Tomáš Rohan a Švec. Tentýž hráč o pět minut později zvýšil na 0:6 po přihrávkách Tomáše Rohana a Rulíka. Dvě a půl minuty před druhým klaksonem dokonal v přesilovce střeleckou přehlídku sokolovských ve druhé periodě Jakub Vrána po příhře Kuběny a Kovaříka – 0:7.

Vstup do třetí dvacetiminutovky se vydařil opět hostům, když po půlminutě hry zvyšoval na 0:8 Pavel Kuběna.Asistovali Kovařík a Vrána. Na koci 45. minuty zabojoval v útočném pásmu Michael Čejka a zvýšil z dorážky na 0:9. V 51. minutě se konečně dočkali i domácí borci. V přesilové hře tečoval střelu Dominika Šteinera obránce hostů a bylo sníženo na 1:9. Hosté však střelecky ještě neskončili. V čase 55:27 vstřelil desátou branku Baníku Tomáš Rohan po přihrávce Šika – 1:10. Kanonádu pak dovršil půl minuty před koncem utkání Jakub Vrána po asistencích Tomečka a Kuběny.

Baník tak vyhrál po kolektivním výkonu jednoznačně a v utkání dominoval. Je však potřeba s pokorou přistoupit k dalšímu utkání, které Baníkovce čeká na domácím ledě, a to v sobotu 6.10., kdy od 17.30 hodin přivítají sokolovští celek ze skupiny Střed – NED Hockey Nymburk.

Vyjádření trenéra Mlejnka: Náš tým předvedl trpělivý výkon během celého utkání, za který byl odměněn. Určitou roli v tom hrála i historie, neboť soupeř patří pro nás k nejméně oblíbeným. Od počátku dalšího týdne je potřeba od všech a všude jít zpět na cestu.