Kolíček, Gnusin, Komínek, Keszi, Gevorkian, Kobes, Urban "C", Mašek, Sýkora, Leitner, Šimeček, Šmejc

Miroslav Kanis

Baník porazil Bílinu vysokým rozdílem

Baník na svém ledě porazil bílinské Draky vysoko 8:2.

V 10. kole druhé hokejové ligy hostil Baník Bílinu, za kterou v rámci měsíčního hostování nastupují Ondřej Pajk a Vincent Keszi. Sokolovským divákům se pak poprvé představil Tomáš Vracovský a první mistrovský zápas mezi dospělými odehrál Tomáš Přibyl. Premiéra se odehrála také v brankovišti Baníku, kde místo avizovaného Petra Hrušky nakonec nastoupil osmnáctiletý Jakub Kašpar.

Baník do zápasu doslova vlétl a hned ve druhé minutě šel do vedení, kdy Michal Hotěk uklidil puk do odkryté brány – 1:0. Zanedlouho se stav měnil znovu, kdy situaci dva na jednoho se štěstím úspěšně zakončil Josef Stříbrný – 2:0. Následně měl Baník výhodu přesilové hry a vzápětí i dvojnásobné výhody, ale skóre se neměnilo. Naopak přesilové hry paradoxně způsobily, že domácí trochu vypadli z tempa. V 16. minutě dohrával Baník přesilovou hru, hostující Urban upadl a rozhodčí se chystal vylučovat. Bílinský kapitán však ukázal smysl pro fair-play a trest pro sokolovského hráče odvolal s tím, že se o faul nejednalo. Tomáš Urban byl odměněn potleskem a vzápětí také gólem. Po sérii chyb v obranném pásmu totiž útočník Bíliny zakončoval do prázdné brány – 2:1. Po první třetině tak Baník vedl pouze o jeden gól, ačkoliv se prakticky hrálo na jednu stranu.

Sokolov měl dobrý vstup i do druhé třetiny. Nejprve Petr Přindiš od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě a o 40 vteřin později Lubomír Kovařík posílal puk před bránu a překvapil Běhulu – 4:1. Po této brance došlo ke střídání brankářů Bíliny. Krejčí si připsal hned několik zákroků, ale následně si mohl odpočinout. Domácí hráči totiž zahájili sérii vyloučení a museli bránit také dlouhé oslabení 3 na 5. Ale početní nevýhodu odehráli baníkovci velmi dobře a Bílina si prakticky žádnou větší příležitost nevypracovala. Zbytek druhé třetiny už opět patřil Baníku, z čehož vyústil i pátý gól, který zaznamenal Tomáš Vracovský. Po druhé třetině tak na ukazateli skóre svítil stav 5:1.

Úvod třetí třetiny tentokrát patřil hostům, když se pěknou akcí prezentoval Jaroslav Šimeček, jenž vydařeným blafákem snížil na 5:2. Ale to bylo ze strany Bíliny prakticky vše. Ve 44. minutě se prvního letošního gólu dočkal i s chutí hrající Marek Švec – 6:2. Následně se hra prakticky usadila na polovině Bíliny a Baník na ledě kraloval. V 51. minutě pak další přesilovku využil Tomáš Vracovský, který stejně jako v předešlém zápase dnes zapsal dva góly a asistenci – 7:2. Baník se i nadále tlačil do útoku, ale poslední gól zápasu přišel až čtyři vteřiny před koncem zápasu. Jakub Vrána vybídl ke skórování Martina Trapla a ten nezaváhal – 8:2.

Baník v utkání zcela zaslouženě zvítězil. Svého soupeře Sokolov jednoznačně přestřílel v poměru 48:11 a na ledě dominoval.

Nyní čekají Baník dva velmi těžké zápasy. Nejprve se Sokolov v sobotu představí v Mostě, v souboji o první místo. Ve středu 24.10. pak bude hrát Baník západočeské derby proti Klatovům. A zápas to nebude jen tak obyčejný. Za Baník v rámci svých jubilejních narozenin nastoupí i Milan Čejka, který se tak rozloučí s kariérou v sokolovském dresu. Baník utkání odehraje ve speciální edici dresů, které jsou vyráběny jen pro tento zápas. Duel s Klatovy se bude hrát od 18:00.

Trenér Karel Mlejnek: Dnes jsme do utkání nastoupili koncentrovaně. Chtěli jsme být na kotouči, což si myslím, že první třetina o tom byla. Jediné, co v první třetině chybělo, tak byla efektivita zakončení. Co se týče druhé třetiny, tak je potřeba být disciplinovanější. Nelze mít odložené tresty ve třech. Jinak si ale myslím, že po ofenzivní stránce zvládli kluci utkání velmi dobře.