HC Draci Bílina
VVVVV
Rozhodčí: Škrobák - Svoboda, Ovsík, tresty: 10:7
Vyloučení - 2 min.: 8:7
Mimořádné tresty: Kolíček (BIL) OK - do konce utkání, Kochkarev (BIL) 10 min OT nesp.
Střely: 22:36, počet diváků: 138
  • 04:30 Kovařík (Kuběna)
  • 11:37 Šmejc
  • 46:44 Vracovský (Přindiš, Švec)
  • 58:00 Čejka (Vrána J., Kovařík)
Most - Kobra Praha 2:5
Klatovy - Děčín 6:5 PP
Vrchlabí - Nymburk 4:5
Trutnov - Kolín 1:7
Dvůr Král. - Letňany 4:2
Soupiska HC Draci Bílina

Siniakin (Krejčí)

Kochkarev, Vošta, Delmarche, Pajk, Novák, Heinzl, Jungvirt

Petržílka, Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka "C", Keszi, Brzek, Leitner, Mašek, Sýkora, Jarý, Šmejc

Trenéři:

Miroslav Kanis, Tomáš Urban

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Bílina bojovala, ale body bere Baník

Bílina – Potřetí změřili síly v této sezóně ve 2.lize ČR hokejisté sokolovského Baníku a bílinských Draků. Domácí předvedli bojovný výkon, naopak hosté se utkáním tak trochu protrápili, ale přece jen si ze severu Čech odvážejí tři body za vítězství 1:3 po třetinách 1:1, 0:0 a 0:2.

Domácí se dle předpokladu velmi odhodlaně pustili do svého soupeře a v úvodu několikrát prověřili pozorného Feča. Nicméně to byli hosté, kteří při přesilové hře v čase 04:30 otevřeli skóre utkání. Zpoza branky vyjel s kotoučem Lubomír Kovařík a procedil ho skrze výstroj bílinského gólmana – 0:1. Na obou stranách pak byly k vidění zajímavé střelecké možnosti, ale bez efektu. Skóre se měnilo až v polovině 12.minuty. Bílinský Filip Šmejc zachytil rozehrávku hostujících beků a z mezikruží přesnou střelou překonal Feča – 1:1. Další průběh hry byl víceméně stejný, v kombinaci obou celků byly nepřesnosti, Baník v závěru třetiny více zaměstnával domácího brankáře, ale stav utkání se nezměnil.

Podobný obraz hry se odehrával i ve druhém dějství. Na každé straně několik možností ke změně skóre, ale bez využití. Hosté měli k dispozici dvě přesilové hry, nebyli však úspěšní, a tak druhá dvacetiminutovka skončila bez branek.

Ve třetí třetině přece jen Baníkovci zabrali a měli více ze hry. Přesto museli hlídat zadní vrátka, neboť domácí byli ve svých protiútocích velmi nebezpeční. Hra byla chvílemi rozkouskovaná častými vyloučeními. Ve 47.minutě dostal Baník možnost krátké přesilovky 5 na 3 a naložil s ní báječně. Vyhrané buly, super Přindišova přihrávka a na konci bomba Tomáše Vracovského– 1:2. Domácí Draci vyvinuli velké úsilí k vyrovnání stavu, ale k nějakým extra „loženkám“ se již nedostali. Naopak 2.minuty před koncem dobře zakombinovali Vrána s Michaelem Čejkou a ten upevnil vedení hostů – 1:3. Do konce základní hrací doby se již nic nestalo, a tak si hosté odvezli tříbodové vítězství.

K dalšímu mistrovskému utkání zajíždějí sokolovští hokejisté v sobotu 24.11. do Dvora Králové n/L, kde se od 17.00 hodin utkají s místním týmem HC RODOS Dvůr Králové n/L.

Domácí utkání pak čeká sokolovské borce ve středu 28.11. od 18.00 hodin, když přijedou ambiciózní MOSTEČTÍ LVI.

Karel Mlejnek: V dnešním utkání jsme si k vítězství pomohli využitými přesilovkami. Soupeř podal velmi dobrý, bojovný výkon, proti němuž nebylo lehké se prosazovat. Samozřejmě jsme rádi za tři body.