Šiller, Staněk, Slavík, Leština, Houfek, Sysel

Kristl, Rubner, Reitspies, Hanzlík, Matiášek, Michel, Tulačka, Roubal J., Uhlík, Švarc, Roubal D., Vavřička

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník v Klatovech nebodoval

Potřetí v sezóně si to rozdali dva rivalové, HC Klatovy a HC Baník Sokolov. Po dobře odehrané první třetině se ve zbylých dvou Baník trochu trápil a toho domácí celek využil k obratu vývoje v utkání. Sokolovští po devítizápasové vítězné šňůře Klatovům podlehli 4:3 po třetinách 1:2, 1:1 a 2:0.

První dva týmy skupiny Sever rozvířily prach na klatovském zimním stadionu už od první vteřiny utkání. Byl k vidění velmi pohyblivý a kombinační hokej. Oba celky hned v úvodu vyzkoušely pozornost gólmanů. V polovině osmé minuty hráli domácí první přesilovou hru, ale přes dobrou obranu Sokolova se těžko prosazoval, naopak hosté z rychlého protiútoku a poté forčekinku v útočném pásmu otevřeli ve vlastním oslabení skóre utkání. Střelcem byl Tomáš Vracovský po asistenci T. Rohana – 0:1. Domácí hráči, podporovaní necelými třemi stovkami diváků, se snažili hned o odvetu, Baníkovci se soustředěnou hrou ale vždy ubránili. V čase 15:51 zabojovali v útočném pásmu T. Rohan s Markem Švecem a ten svým důrazem poslal Baník do dvoubrankového vedení – 0:2. Klatovští se ale nevzdávali a stačili půl minuty před koncem první dvacetiminutovky snížit Vojtěchem Tulačkou na 1:2.

Úvod druhého dějství patřil domácím, kteří na začátku 24. minuty vyrovnali. Na konci jejich gólové kombinace byl Milan Švarc – 2:2. Utkání tak v podstatě začalo od znova a oba týmy se snažily překlopit vedení na svoji stranu. Domácí hokejisté byli aktivnější, hostům už naopak puk nelítal, jako v třetině první. Oba gólmani své týmy drželi, a tak se zdálo, že se půjde do šaten za nerozhodného stavu. Jenže ve 39. minutě našel Stříbrný u pravého mantinelu najetého Michala Hoťka a ten bezpečně proměnil – 2:3. Baník si tak do třetího dějství udržel jednogólové vedení.

Do třetí části měli opět lepší vstup klatovští hokejisté. Už v polovině 42. minuty se jim opět podařilo vyrovnat, když Matiáškovu střelu dorazil Štěpán Hanzlík– 3:3. Hra se změnila o úporný boj o každý centimetr ledu, ani jedno z mužstev nechtělo prohrát, akce končily spíše u modrých čar a brankáři moc práce neměli. Čas letěl a zdálo se, že se půjde do prodloužení. Ale nebylo tomu tak. Minutu před koncem základní hrací doby povolila obranná hra hostů rozehrávku domácího Tulačky zprava před Závorkovu branku, a ten, ač se natahoval, jak mohl, nedosáhl na dorážku Jakuba Houfka – 4:3. Reakce hostů byla jasná – oddechový čas a hra bez brankáře. V té se jim ale vyrovnat nepodařilo, a tak konečný stav utkání zůstal 4:3 pro domácí borce.

K dalšímu utkání zajíždí Baníkovci do Vrchlabí, kde se v sobotu 8.12. od 18.00 hodin střetnou s místním týmem HC Stadion Vrchlabí.

Domácí dvojutkání čeká sokolovské hokejisty příští týden, kdy ve středu12.12. od 18.00 hodin hostí HC Děčín a v sobotu 15.12. od 17.30 hodin mužstvo HC Vlci Jablonec n/N.

Trenér Karel Mlejnek: Velmi solidně jsme do utkání vstoupili. Bohužel v závěru první třetiny a začátkem druhé soupeř srovnal. Od té doby se hrálo vyrovnané utkání, které v samém závěru soupeř rozhodl ve svůj prospěch. Nám skončila série 9 výher, možná i tím, že jsme v utkání udělali několik věcí, které zkrátka vítězný tým nedělá.

Marek Švec: Utkání bych zhodnotil asi tak, že jsme nepředvedli náš nejlepší výkon. Dneska jsme v první třetině byli lepší ve všech směrech než soupeř, ale zbylých 40 minut jsme nehráli náš systém. Dostali jsem góly v posledních minutách třetin a to se nesmí stávat.