Hosnedll (Jelínek)

Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka

Švík, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, L. Tondr "A", Brokeš, Plíhal "C", Maďar, Bříška "A"

Souboj vedoucích týmů pro Baník

Ve 26. kole došlo k opravdovému šlágru kola, když se střetly dva vedoucí týmy svých skupin. Úspěšnější byl nakonec Baník, který zvítězil 3:1.

Pro zranění Baníku chyběli Stříbrný a Kovařík, naopak návrat z hostování hlásil Pajk. V úvodu se Baník do svého soupeře pořádně zakousnul. Bohužel pro domácí však výsledkem byly pouze přesilové hry Sokolova. Baník si vypracoval několik šancí, nejblíže byl gólu David Hruška, který v krátkém sledu dvakrát trefil tyč. Hosté sice číhali na každou příležitost k brejku, v prvním dějství však byl jednoznačně lepší sokolovský tým, avšak bez gólového efektu.

V úvodu druhé třetiny konečně udeřilo. Baník hrál další přesilovou hru, když David Hruška zpoza brány odrazem o brankáře překlopil štěstěnou na svou stranu – 1:0. Zanedlouho tentýž hráč měl další příležitost, ale v samostatném nájezdu na Hosnedla nevyzrál. Pak se ke slovu dostali i hosté, ale domácí defenziva v čele s Tomášem Závorkou byla pozorná. Ve 36. minutě  Baník skóroval podruhé. Střela od modré čáry od Petra Přindiše propadla až za záda Hosnedla a domácí vedli již 2:0. A protože další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, stejný stav platil i po čtyřiceti minutách.

Ani ve třetí třetině Baník ve svém úsilí nepolevoval. Hráči plnili své úkoly a hra měla říz. Domácí tým měl stále o něco navrch, ale i hosté byli neustále nebezpeční. David Hruška se v 51. minutě dostal do dalšího sólového nájezdu, ale i tentokrát byl vítězem tohoto souboje brankář Hosnedl. Jenže o chvíli později přišla velmi důležitá třetí branka. Bečvář od mantinelu našel Jakuba Vránu, který mezi kruhy vystřelil a zvýšil vedení Baníku na 3:0. Sokolov tak mířil za cenným vítězstvím.

V předposlední minutě se sice dočkali i hosté zásluhou produktivního Bříšky, čímž skončila neprůstřelnost Tomáše Závorky, ale inkasovaný gól byl pouze korekcí skóre. Baník své vedení udržel, Kuběna v posledních vteřinách těsně minul opuštěnou bránu, ale sokolovští hokejisté dovedli zápas do úspěšného konce.

Jablonec v Sokolově potvrdil svou kvalitu, ale se vším respektem k soupeři dnes byl Baník tím týmem, který si výhru zasloužil.

Do Vánoc čeká na Baník ještě náročný program. Ve středu hraje Sokolov na Kobře Praha (věříme, že opět v domácím prostředí) a v sobotu pak Západočeši zajíždějí do Nymburku. V neděli 23. 12. od 14:30 pak Baník sehraje doma další utkání, tentokrát proti extraligovým Karlovým Varům v rámci charitativního zápasu O pohár hejtmanky Karlovarského kraje.

Lukáš Mensator: Do utkání jsme vstupovali s tím, že budeme hrát proti extrémně silnému soupeř, který vede skupinu Střed. Podřídili jsme vše tomu, abychom zápas zvládli. Po celou dobu utkání jsme byli koncentrovaní na to, abychom uhráli dobrý výsledek, a myslím, že i výsledek 3:1 je obrazem toho, jak jsme k tomu utkání přistoupili.