Bezděk, Havelka, Jelínek, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták

Kozák, Zumr "A", Semirád, Pochobradský, Malý "C", R. Martínek, Kadlec, Jankovský, Netušil, Šafránek "A", Pilný

Petr Martínek

Vstup do nového roku byl úspěšný

Ve 30. kole porazil Baník na svém ledě silný Kolín 2:1 po třetinách 0:0, 1:0, 1:1.

Po vánoční pauze Baník hostil Kolín a čekal se kvalitní zápas. A očekávání se naplnila. Střetla se dvě organizovaná mužstva, která příliš branek neinkasují.

Úvodní třetina byla v režii domácího celku a ve 3. minutě po pěkné akci Vrána trefil tyč. Domácí měli i další šance, například Stříbrný nebo znovu Vrána, ale v první třetině Sejpal kraloval a držel svůj tým. Po první třetině tak platil bezbrankový stav.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala, střelecky aktivnější byl znovu domácí tým, ale dlouho bez gólového efektu. Až ve 34. minutě trochu se štěstím odčaroval kouzlo Sejpala Matěj Zadražil, který se trefil mezi betony – 1:0. Do konce druhé třetiny si však šance vypracoval i soupeř, i díky Závorkovi v bráně Baníku se však stav neměnil.

Do třetí třetiny vstoupil Baník oslabením, v něm se ale Sokolov s přehledem ubránil. Ve 46. minutě byl za faul v útočném pásmu vyloučen Jakub Vrána, ale po minutě hry putoval na trestnou lavici i hostující hráč, když Kolín hrál v šesti. A situaci 4 na 4 dokázal Baník využít. Akci dvou na jednoho vyřešil Stříbrný pěknou přihrávkou a Matěj Zadražil vstřelil druhý svůj gól v utkání – 2:0. Zanedlouho mohl Baník přidat třetí branku, když Švecův pokus olízl břevno.

Čas hostům ubíhal a Baník pozornou hrou nepouštěl soupeře do šancí. Až v 58. minutě byl vyloučen Rohan a 51 sekund před koncem třetí třetiny se dočkal i Kolín. Úspěšným střelcem byl Marek Březina – 2:1. Závěr ale Baník zvládl a připsal si tak na své konto cenné tři body.

Diváci v dnešním utkání viděli zajímavé utkání, kdy ke kvalitě přispěly oba týmy. Baník však byl v utkání aktivnější, svého soupeře přestřílel 33:15 a nakonec se i radoval z vítězství.

Nyní čekají na Baník dva zápasy venku, v Letňanech a ve Slaném s Řisuty. Doma se sokolovští hokejisté představí v sobotu 19.1. proti dalšímu soupeři ze skupiny Střed – Dvůr Králové nad Labem.

Za dnešní zápas zaslouží pochvalu také fanoušci. Ochozy sokolovského zimního stadionu byli již poměrně slušně zaplněné a fanoušci Baníku mohutně fandili. K dobré atmosféře přispěla však i skupina kolínských fanoušků, kteří neúnavně povzbuzovali svůj tým, za což si zasloužili uznání i od sokolovských hráčů.

Karel Mlejnek: Jsme rádi, že jsme zvítězili ve velmi kvalitním utkání. Z naší strany byl zápas organizovaný, kompaktní. Jsem strašně rád, že takovou hru s kvalitním soupeřem zvládli i hráči, kteří například v loňské sezoně hráli juniorskou soutěž a uzavírali tabulku extraligy juniorů. A přesto to dnešní utkání zvládli a jsem za to moc rád. Je vidět, že hráči pracují a mají progres. Ale samozřejmě je potřeba vyzdvihnout celé mužstvo. Všichni drželi koncept hry, plán utkání a za to patří klukům dík. Další dík patří divákům za jejich početnou návštěvu. Jsme za to velmi rádi a myslím, že dnešním výkonem a kvalitní hrou, jsme je i pozvali na další domácí utkání, které se bude hrát za 14 dní.