Chytráček, Martinec, Fedulov, Ukhin, Kalla, Semorád, Kubinčák, Poul, Krsek, Janoušek, Tatar, Křížek

Petr Vácha

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Trutnov ukončil vítěznou sérii Baníku

Do podkrkonoší se vydali sokolovští hokejisté, aby se v Trutnově utkali s místním celkem HC BAK Trutnov. S nadšeně hrajícími domácími borci nakonec vyválčili jeden bod, když prohráli gólem několik vteřin před koncem prodloužení 3:2 pp po třetinách 0:0, 2:1 a 0:1.

Domácí mužstvo hraje o Play Off, a tak každý získaný bod je pro něj velmi důležitý. Do utkání vstoupili trutnovští hokejisté s velkým odhodláním a vydrželo jim to celý zápas. První třetina skončila bez branek, i když na obou stranách byly celkem solidní šance ke vstřelení vedoucí branky utkání.

Na začátku 27. minuty šli do vedení hosté, když Martin Trapl skvěle tečoval Přindišovu střelu od modré – 0:1. Domácí ovšem z toho nebyli nějak deprimováni, naopak zvýšili ještě své úsilí a zasypávali Feča množstvím střel. Ve 32. minutě se jim podařilo vyrovnat, když využili přesilovou hru. Střelcem branky byl Jakub Martinec – 1:1. Ve své aktivní hře pokračovali a dokonale využili herního útlumu hostí. V čase 34:18 se ujali vedení po gólu Yaroslava Ukhina a tento náskok si udrželi až do konce druhé dvacetiminutovky.

Sokolovští ve třetí třetině viditelně zabrali, ale skrze domácí obranu se jen těžko prosazovali. Až v 53. minutě šel kotouč po ose Šik – Trapl – Michael Čejka a posledně jmenovaný hezkou střelou z pravé strany vyrovnal – 2:2. Hosté poté sahali i po tříbodovém zisku, ale své příležitosti nepromněnili.

V prodloužení 3 na 3 se celkem moc nedělo, ale v čase 62:49 byl velmi podivně vyloučen kapitán hostů Tomáš Rohan za hákování a domácí tak pro závěr prodloužení získali přesilovku 4 na 3. Baník se dobře bránil, nicméně 17 vteřin před závěrečným klaksonem pronikla za Fečova záda tečovaná střela domácího obránce Váchy a trutnovští získali druhý bonusový bod – 3:2 pp.

Baník hraje následující dvě utkání na domácím ledě, a to ve středu 30.1. od 18.00 s týmem HC Draci Bílina a v sobotu 2.2. od 17.30 hodin s celkem HC Stadion Vrchlabí.

Karel Mlejnek: Měli jsme velmi solidní 3 minuty hry, kdy jsme dobře vstoupili do utkání. Od té doby po konec druhé třetiny jsme ve většině situací nebyli poctiví. Soupeř zaslouženě vedl. V poslední části po korekturách v sestavě jsme předvedli nejlepší část utkání, ale to nestačilo na víc jak bod, neboť jsme inkasovali v oslabení během prodloužení. Výkon v prvních 40 minutách nebyl takový, abychom si zasloužili více bodů.