PPVVVV
Rozhodčí: Jílek – Fiala, Tichý, tresty: 5:9
Vyloučení - 2 min.: 5:9
Střely: 55:15, počet diváků: 626
  • 06:22 Pajk (Hruška D., Přindiš)
  • 13:17 Vracovský (Zadražil, Stříbrný)
  • 28:15 Trapl (Zadražil)
  • 31:47 Vracovský (Šik, Kuběna) - PH
  • 35:45 Vrána J. (Stříbrný, Tomeček J.) - OSL
  • 39:19 Pajk (Hruška D., Kuběna)
  • 43:00 Komínek (Remněv) - OSL
  • 44:11 Trapl (Čejka, Tomeček J.)
  • 51:59 Zadražil (Hruška D., Přindiš) - PH
  • 53:45 Zadražil (Vracovský, Přindiš)
  • 54:00 Procházka (Jungvirt, Šimeček)
Kobra Praha - Most 11:2
Děčín - Klatovy 5:2
Nymburk - Vrchlabí 3:2
Kolín - Trutnov 4:6
Letňany - Dvůr Král. 5:6 PP

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska HC Draci Bílina

Zajíček (Krejčí)

Jarý, Remněv, Vošta, Delmarche, Vološin, Heinzl, Jungvirt

Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka, Petržílka, Kobes, Urban "C", Mašek, Sýkora, Šimeček, Šmejc "A"

Trenér:

Miroslav Kanis

Bílinu Baník vysoko porazil

Baník napravil zaváhání z Trutnova a na svém ledě porazil vysoko Bílinu 9:2.

Ve středečním utkání se do brány vrátil Tomáš Závorka a v sestavě se po hostování v Litoměřicích objevil znovu i Adam Rulík. Baník hned od začátku zamknul svého soupeře v útočném pásmu, ale v úvodu narážel na mladého gólmana Zajíčka. Až v sedmé minutě David Hruška parádně sklepl puk do jízdy Ondřejovi Pajkovi, který perfektním blafákem otevřel skóre – 1:0. I nadále se hrálo především v pásmu Bíliny, ale do konce prvního dějství přidal Baník již jen jeden gól, kdy Zadražil s Vracovským zůstali před Zajíčkem zcela sami, první jmenovaný nahrál a Tomáš Vracovský uklidil puk za bezmocného Zajíčka – 2:0.

Ve druhé třetině sice hosté přidali na aktivitě, ale jednoznačně na ledě panoval Baník, který svou převahu vyjádřil i góly. Ve 29. minutě si Martin Trapl prodloužil svůj pobyt na ledě a po střele Zadražila překonal Zajíčka potřetí – 3:0. Další gól pak přidal Tomáš Vracovský, který využil přesilovou hru 4 na 3 – 4:0. A Baník se prosadil i při vlastním oslabení, kdy ujela dvojice Josef Stříbrný a zakončující Jakub Vrána – 5:0. V poslední minutě si pak spolupráci s Davidem Hruškou zopakoval Ondřej Pajk a povedenou střelou zaznamenal druhý gól nejen v utkání, ale i v sezoně – 6:0.

Po dvou třetinách tak bylo o vítězi prakticky jasno. Ale dočkali se také hosté. Jakub Komínek pěknou individuální akcí se zbavil obránce a překonal i Tomáše Závorku – 6:1. Šestigólový náskok ale Baníku vzápětí vrátil Martin Trapl, který vymetl šibenici Zajíčkovy brány – 7:1. Následně si další zákroky připsal gólman Zajíček, ale skóre se měnilo až v 52. minutě, to přesilovou hru využil Matěj Zadražil – 8:1. O necelé dvě minuty později se Matěj Zadražil prosadil znovu, kdy dostal před bránou spoustu času i prostoru – 9:1. Poslední slovo ale měli hosté, kdy chvilkové nepozornosti sokolovské defenzivy využil Jakub Procházka – 9:2.

Baník zápas dovedl do vítězného konce a svého soupeře jednoznačně přehrál, kdy konečný výsledek odpovídá dění na ledě.

Další zápas odehraje Baník v sobotu 2.2.2019 opět na domácím ledě. A zápas to bude velmi zajímavý a také významný. Do Sokolova totiž přijede Vrchlabí, vedoucí tým skupiny Střed, v jehož dresu nastupují i například hráči jako Jaroslav Hlinka, Jaroslav Bednář nebo Jiří Vašíček. Baník si pak tímto kvalitním utkáním připomene historický postup do první ligy, kterého v únoru před 40 lety dosáhnul tým kolem kapitána Jaroslava Škorpíka. Na toto utkání byli členové úspěšného týmu pozváni a po skončení první třetiny bude těmto bývalým hráčům předáno ocenění. Proto prosíme diváky, aby v sobotu po skončení první třetiny neodcházeli ze svých míst, neboť tým ze sezony 1978/1979 si zaslouží obrovský potlesk.

Karel Mlejnek: Dnešní zápas se mi hodnotí dobře. Se vším respektem víme, v jakých patrech tabulky se soupeř nachází a utkání jsme chtěli vyhrát ofenzivní silou. Myslím, že v naší hře bylo více pasáží, kdy se nám to dařilo, ale byly tam i pasáže, kdy to nebylo úplně tak dobré. K tomu si samozřejmě na videu něco málo zase ukážeme. Jsme především spokojeni se ziskem tří bodů.