Šiller, Staněk, Slavík, Váchal, Štěpánek, Sysel

Reitspies, Rubner, Červenka, Hanzlík, Markov, Matiášek, Leština, J. Roubal, Uhlík, Švarc, D. Roubal "C", Vavřička

Michal Straka, Ivan Vlček

Baník tentokrát již Klatovy porazil

Ve 39. kole porazil Baník na domácím ledě svého tradičního rivala z Klatov 8:1 po třetinách 1:1, 3:0 a 4:1.

Baník šel do zápasu bez několika hráčů, ale některé své opory postrádaly i Klatovy. Po delší době se v sestavě objevil Michal Hotěk a domácí premiéru mezi muži si odbyl Michal Fečo. Ještě než začal samotný zápas, bylo gratulováno panu Wilibaldovi Proschkovi k jeho šedesátinám. Poté se ještě chvíli nehrálo, neboť ani jedno z mužstev nechtělo svůj rituál před brankářem udělat jako první a oba celky zkoušely kdo s koho…

Utkání pro Baník nezačalo dobře. Sice jako první si na puk sáhnul hostující gólman, ale ještě v první minutě v situaci dva na dva řešil Josef Roubal střelou a Marek Rubner dorazil puk do brány – 0:1. Inkasovaný gól domácí trochu utlumil a na hokejky domácích se vkrádala nervozita. A Klatovy měly další šance. Velmi důležitý tak byl vyrovnávací gól Jana Bečváře, po němž ožili domácí, ale i fanoušci. První třetina skončila nerozhodně 1:1.

Tak jak se Baníku nepodařil vstup do první třetiny, tak se mu vyvedl vstup do té druhé. V čase 20:50 využil Petr Vodička clonících hráčů a poslal Baník do vedení – 2:1. Domácím ihned narostla křídla a najednou jich byl plný led. Na 3:1 tak zanedlouho zvyšoval Martin Čurda. Následně byl sice vyloučen Šik, ale Baník se ubránil, a navíc ve vlastním oslabení dokázal vstřelit další gól Pavel Kuběna – 4:1. A Baník byl na koni, tlačil se do ofenzivy a Klatovy hrozily jen sporadicky. Do konce druhé části se již stav neměnil.

V úvodu třetí třetiny byl vyloučen za prapodivných okolností Čurda, ale i další oslabení Sokolov přečkal. Navíc po konci trestu mezi kruhy dostal nabito Martin Čurda a zvýšil na 5:1. Při hře 4 na 4 pak o chvíli později skóroval i velmi dobře hrající Michael Čejka a Baník rázem vedl 6:1. Zanedlouho pak přidal sedmý gól Vojtěch Šik, jehož střela od modré propadl aaž za záda Berana – 7:1. Baníkovci byli při chuti a stále útočili, výsledkem již byl ale pouze jeden gól, který po přihrávce Hoťka zaznamenal Michael Čejka – 8:1.

Baník po velmi dobrých 45 minutách a po zásluze porazil svého letos neoblíbeného soupeře, navíc značným rozdílem a upevnil si vedoucí pozici napříč všemi skupinami. K definitivnímu prvnímu místu z celé druhé ligy zbývá Baníku ve dvou zápasech získat aspoň bod. V sobotu 16.2. hraje Baník v Děčíně, doma pak Sokolov uzavře základní část v sobotu 23.2. zápasem proti Kobře Praha.