Kasík, J. Verbík, R. Verbík "A", Ryzák

Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner, Mucha, Šťastný, Hlinka, Antončík

S Kobrou prohra na nájezdy

Baník zakončil základní část druhé ligy prohrou 3:4 po nájezdech.

Baník vstoupil do utkání velmi dobře a téměř celá první třetina se odehrávala na polovině soupeře. Domácí si vypracovali i několik šancí, ale ty končily u brankáře Sochůrka. Až v 16. minutě hostující strážce brány inkasoval, když se na brankovišti prosadil Jakub Vrána – 1:0. A o pár vteřin později to bylo 2:0, když Michael Čejka potvrdil svou aktuální střeleckou formu – 2:0. Stejným stavem skončila i první třetina.

I vstup do druhého dějství měl Baník dobrý, vypracoval si další šance a Patrik Michálek střelou přes několik hráčů zvýšil na 3:0. Jenže pak přišly chvíle hostí. Nejprve po chybné rozehrávce domácích se nadvakrát prosadil Šimon Antončík – 3:1. Kritická pak pro Baník byla 34. minuta, v rozmezí 26 vteřin se totiž trefili Viktor Nestrašil a Tomáš Šťastný – 3:3. Kobra vstřelenými góly samozřejmě ožila, ale ve druhé třetině se stav již neměnil.

V úvodu třetí třetiny měl velkou šanci Trapl, ale neuspěl a stejně tak se baníkovcům dařilo v následujících dvou přesilových hrách. V závěru třetí třetiny měli výhodu dvou přesilových her naopak hosté, avšak ani oni neuspěli a zápas tak dospěl do prodloužení.

To začalo pro domácí stále ještě v oslabení, ale Baník odolal. Při hře 3 na 3 pak přišly šance na obou stranách, ale čtvrtý gól ani jedno mužstvo nepřidalo. Rozhodnutí tak musely přinést nájezdy

V nich uspěl až ve čtvrté sérii David Hruška. Šimon Antončík odpověděl až v páté sérii a s velkým štěstím skóroval i hned po změně pořadí střelců. David Hruška následně úspěšný nebyl a tak bonusový bod získala Kobra. I zisk dvou bodů je ale pro Pražany ztrátou, neboť nyní již drží postupové trumfy v rukou Děčín. Baník pak nedosáhnul na metu 90 bodů.

Baník tak základní část uzavřel se ziskem 89 bodů, čímž stanovil nový klubový rekord v počtu získaných bodů.

Rozhodlo se také o soupeři Baníku pro první kolo play-off. V sobotu 2.3. od 17:30 začne na sokolovském zimním stadionu série proti Nymburku. V pondělí 4.3. se bude hrát soupeře, kam fanouškové vypravují autobus (Informace na tel. 777 341 323). Třetí zápas se pak bude hrát ve středu 6.3. od 18:00 opět v Sokolově. Další zápasy budou dle vývoje série.

Karel Mlejnek:

Myslím, že dnes jsme odehráli velmi dobrý 25 minut, bohužel pak během šesti minut soupeř srovnal. Bohužel nepomohlo ani, že jsme si vzali oddechový čas, kdy jsme za stavu 3:1 upozorňovali hráče na problémy. Na druhou stranu si myslím, že ve třetí třetině byla na našem týmu vidět obrovská snaha urvat tři body. Snaha byla jednoznačná. Po celé utkání to byl velký souboj s gólmanem hostí, který chytil 55 střel. Tento gólman má svoji kvalitu. V letošní sezoně proti nám nechytal, chytal za Letňany a co si vzpomínám, tak například vychytal Letňanům výhru 3:1 ve Vrchlabí. Z porážky po nájezdech bych neobviňoval naše hráče. Naši hráči odehráli velmi dobrých 25 minut, poté po šesti minutách výpadku, se ve třetí třetině velmi snažili, ale nedopadlo to dobře.

Za tým bych chtěl poděkovat fanouškům za podporu v základní části. Velmi si toho tým váží a váží si i práce celého klubu. Tým věří, že fanoušci budou za nimi stát i v dobách, kdy to nemusí tak dobře jít. Ale my věříme, že to v době play-off půjde.