Jebavý, Buchtela, Gaspar, Málek, Marcel, Klejna, Havlík

Eret, Matějček, Jirásek Procházka, Havelka, Dvořák, Grim, Voženílek, Tlačil

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník zvítězil na ledě prvoligových Litoměřic

Cenného vítězství dosáhli hokejisté Sokolova na ledě prvoligových Litoměřic. Baník zvítězil 2:4 po třetinách 1:0, 0:2, 1:2.

Sokolovští hokejisté se v přípravných utkáních s prvoligovými celky neztrácejí. Tentokrát si vyšlápli v litoměřické Kalich Aréně na místní tradiční tým Chance ligy, HC Stadion Litoměřice. Po na fyzické síly velmi náročném utkání odjížděli nakonec Baníkovci s cenným skalpem, a to vítězstvím 2:4 po třetinách 1:0, 0:2 a 1:2.
Do první třetiny vstoupil Sokolov velice aktivně. Ovšem na výsledkové tabuli se to neprojevilo, právě naopak. První gól v zápase dal ve třetí minutě domácí nováček Petr Eret, asistovali Jiří Jebavý a Štěpán Matějček – 1:0. V polovině 7.minuty si Baník zahrál první přesilovou hru, gól z toho však nevytěžil. V polovině třetiny se dostal do oslabení Baník při vyloučení Petra Přindiše. Ovšem Litoměřičtí si s přesilovou hrou také neporadili. Hosté měli ještě ve 14.minutě jednu možnost skórovat při hře v početní výhodě, ale v předbrankovém prostoru se jen těžko prosazovali. Zbytek třetiny probíhal sice ve vysokém tempu, nicméně žádná střelecká hitparáda se při fungování obou výborných obran nekonala. Stav po první třetině byl 1:0 pro domácí tým.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější domácí hokejisté, obrovskou šanci měl připsal Štěpán Matějček. Sokolovští ale nezůstali pozadu a postupně přebírali otěže aktivity. V polovině 24.minuty Baník vyrovnal, když bekhendovou střelou vyslal kotouč za záda Michajlova Tomáš Rohan po přihrávce Josefa Stříbrného – 1:1. Oba celky se následně střídaly v pokusech o ohrožení branky, ale většinou se do úplného zakončení nedostaly. Sokolovu následně pomohla přesilovka, během které vyslal na Michajlova množství střel. Na začátku 32.minuty se to ale obrátilo v dlouhé pětiminutové přesilové hře litoměřického celku. Obrovskou šanci měl na své holi Jan Tlačil, který zprava poslal puk do volného prostoru brankoviště, ovšem kotouč se nepřekulil za brankovou čáru. Následně v přesilovkovém tlaku pokračoval Sokolov. Díky tomu se na konci třetiny ujal vedení. Po rychlém protiútoku přesně překonal Michajlova Michael Čejka po asistencích Rulíka a Kesziho. K další trefě již nedošlo, Sokolov odcházel do kabin s vedením 1:2.

Třetí třetinu zahájil opět aktivněji domácí celek. Rychlým gólem se ale opět uvedli hráči Baníku. Po chybné rozehrávce Martina Michajlova prudce namířil kotouč ke vzdálenější tyči Matěj Zadražil, který i přes oslabení navýšil vedení sokolovského týmu – 1:3. Herního kormidla se následně znovu chopili hráči Stadionu, ovšem Sokolov vzorně bránil svůj vymezený prostor a hráčům domácího Stadionu povoloval většinou jen střely se střední vzdálenosti. V padesáté druhé minutě naopak přidal další gól Baníku Josef Stříbrný, který po předchozí skvělé kombinaci Kesziho s Přindišem vypálil prudce od pravého mantinelu – 1:4. Na to ale Stadion rychle zareagoval snížením na 2:4. Přesilovou hru po vyloučení Michala Hotěka využil Michael Gaspar, který dorazil do branky Matějčkovu střelu – 2:4. V závěru utkání se Stadion tlačil na branku soupeře, ale na výborně chytajícího sokolovského gólmana Kuchaře si nepřišel. Velkou šanci měl díky samostatnému průniku Daniel Voženílek. Na gólovou trefu již ale nedošlo. Baník si tak odvezl z Kalich Areny výhru 4:2.

K dalšímu utkání zajíždějí sokolovští v úterý 21.srpna do Mostu, kde se od 18.00 hodin utkají s domácím týmem Mostečtí Lvi.