čtvrtfinále play-off   2.3.2019 - 17.30
NED Hockey Nymburk
PSNPPPV
Rozhodčí: Hucl – Zimmermann, Sedláček, tresty: 7:6
Vyloučení - 2 min.: 5:4, 5 min.: 0:1, 10 min. (OT): 2:0, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Vracovský (SOK) 2+10 OT vražení na hrazení, Šik (SOK) 2+10 OT vražení na hrazení, Rittig (NYM) 5 + OK faul kolenem

Kříž "A", Tržický, Mašek, Rittig, Knesl "C", Jirásek

Stehlík, Bičiště "A", Král, Burda, Kuzďas, Foerster, Vasilev, Moravčík, Smejkal, Wiencek, Eis, Kačírek

Pavel Bičiště

Baník se ujal vedení v sérii

Baník vykročil do play-off pravou nohou. Na domácím ledě porazil Sokolov soupeře z Nymburka 5:0 po třetinách 1:0, 2:0, 2:0.

Sokolovu chyběl Adam Rulík, který reprezentuje na Univerziádě, hostům z tohoto důvodu pak trojice hráčů. Baník měl výborný vstup do zápasu. Hned v úvodu domácí hráči hýřili aktivitou a výsledkem byl první gól, který padnul po důrazu celého útoku. Prvním střelcem v play-off se stal Josef Stříbrný – 1:0. A Baník měl i další šance. Postupně se hra začala vyrovnávat, do zápasu hostům pomohla i přesilová hra, ale kabin si Baník odnášel jednobrankové vedení.

Sokolovu se povedl i nástup do druhého dějství a po dorážce se prosadil Jakub Vrána – 2:0. Ve druhé třetině měl Baník jednoznačnou převahu, ale další gól přinesla až povedená střela Jana Bečváře ve 32. minutě – 3:0. A tento stav vydržel i po čtyřiceti minutách, kdy nevyužity zůstaly další šance například Kuběny nebo Vrány. Na pozoru však musela být i sokolovská defenziva, neboť hosté na svoji příležitost neustále čekali.

I potřetí se Baník prosadil ve druhé minutě po začátku třetiny. Tentokrát úspěšným střelcem byl Jakub Vrána, který tak zaznamenal druhý gól v utkání – 4:0. A domácí, hnáni výborným publikem, málem přidali další gól, když Čejka nastřelil tyč. Postupem času začínalo být čím dál tím víc jasné, že Baník dovede zápas do vítězného konce. Na ledě se sice přitvrdilo, čímž se dostalo publikum ještě do většího varu, padly i další vyšší tresty, ale gól přidali již jen domácí. Josef Stříbrný využil zakrytého pohledu gólmana, vystřelil přes několik hráčů, Martin Trapl tečoval a zvýšil na 5:0. I v závěru plály emoce, ale to již nemohl nic změnit na vítězství domácího celku v poměru 5:0.

Baník tak získal první vítězství a do Nymburka pojede s vedením 1:0 na zápasy. Na pondělní utkání vypravují fanoušci autobus, sraz bude v 13:30 a stále ještě zbývá několik volných míst. Zájemci si mohou místo rezervovat na tel. čísle 777 341 323. Doma se pak Sokolov představí opět ve středu 6.3. od 18:00.