Polák, Urbánek, Havlůj "C", Kuncl, Fučík

Přeučil T. "A", Hrdlička, Vašíček, Böhm, Kýhos, Nedrda "A", Mical, Bakrlík, Mála, Smolka

Vladimír Machulda

Baník postupuje do finále!

Třetí semifinále Baník zvládnul a zvítězil 9:1 po třetinách 2:0, 5:0, 2:1. Sokolov tak postoupil do finále, které začne příští neděli na sokolovském ledě buď s Vrchlabím nebo s Kolínem.

Do nedělního utkání již nenaskočil Adam Rulík, pro kterého kvůli zranění sezona skončila. Místo v bráně pak zaujal opět David Fečo. Zápas začal pěkně zhurta. Hned po třiceti vteřinách se do konfliktu dostali Vracovský s Bakrlíkem. Z tohoto souboje vyšel sokolovský útočník s dvouminutovým trestem a hostující hráč s trestem na pět minut + do konce zápasu. Po hře 4 na 4 se však tříminutová přesilová hra Baníku příliš nevydařila. Gólem pak neskončilo ani trestné střílení Hrušky. A aktivní byl i Most, parádní zákrok betonem si připsal Fečo. Nakonec se ale radovali jako první domácí. David Hruška nabil Martinovi Čurdovi, který střelou z první nedal Štěpánkovi šanci – 1:0. O dvě minuty bylo na sokolovském zimním stadionu ještě veseleji, když se prosadil Jan Bečvář – 2:0. Na konci první třetiny přežil Baník dvě přesilové hry, a tak odcházel do šaten za dvoubrankového vedení. Další oslabení se pak přesunulo do druhého dějství.

Ve druhé třetině přišel sokolovský brankostroj, který spustil ve 24. minutě Pavel Kuběna – 3:0. O tři minuty později pak Kuběna pálil, Lubomír Kovařík střelu tečoval a Baník vedl 4:0. A Sokolov byl při chuti. Ve 31. minutě prostřelil vše před sebou Vojtěch Šik – 5:0 a šestou branku přidal Tomáš Vracovský – 6:0. Poté se na ledě opět jiskřilo a v přesilové hře přidal sedmý gól Matěj Zadražil – 7:0. A Most vystřídal brankáře. Do konce druhé třetiny Baník ještě útočil, ale další gól nepřidal.

Třetí třetina se víceméně už mohla dohrávat z povinnosti, ale Sokolov nechtěl své diváky o nic ochudit. Ve 47. minutě se pak dočkali i hosté, když střelu Míry Kuncla tečoval Aleš Havlůj – 7:1. Poslední slovo pak měl Matěj Zadražil, který tak ukončil neprůstřelnost Kovaříka – 8:1. V poslední minutě hrál Baník ještě oslabení, ale to nezabránilo Patrikovi Kadeřávkovi, aby se jako obránce vydal dopředu a prostřelil Kovaříka – 9:1. Pro mladého obránce to tak byl první gól v dresu Sokolova.

V závěru si diváci přáli ještě desátý gól, ale stav se již neměnil a Baník třetí semifinále vyhrál o osm gólů.

Baníku tak i v semifinále stačil na postup minimální počet zápasů. Sokolov postupuje do finále, kde narazí na vítěze série Vrchlabí – Kolín. Stav je zatím 2:1 pro vrchlabské. Jistotou je, že se první utkání bude hrát v neděli 24.3. od 17:30 hodin v Sokolově.

Karel Mlejnek: Dnešní utkání začalo asi tak jak jsme předpokládali. Soupeř chtěl vyvinout extrémní tlak i za cenu souboje, který proběhnul hned při druhém střídání. Jsem rád, že jsme to ustáli a naše branky ve druhé třetině rozhodli o tom, že postupujeme do další série. Za to patří obrovské poděkování celému týmu a všem hráčům, za to, jak pracovali a jak k tomu přistoupili. Je to taková odměna za celou sezonu. Dostali jsme se mezi čtyři top týmy druhé ligy. Jsme mezi čtyřmi z 28 a to je velký úspěch klubu. Když pominu sportovní stránku a práci našich hráčů, a to, jak dennodenně přistupovali ke všemu, tak je to i velká odměna pro lidi z klubu, kteří se o klub starají. Od lidí, kteří shání peníze, pracují na marketingu atd. To je celá struktura těchto lidí, a to je pro ně odměna. Podle mě se klub dostal v historii nejdál po pádu z první ligy, kdy ten klub stojí na vlastních nohou. Zároveň tím ale chci říct, že sezona tím nekončí. To vůbec ne. Teď jsme top 4 týmy v druhé lize a čeká nás extrémně těžká série. Je jedno s kým, série bude těžká a já dávám jasně ruku do ohně, že naši hráči, všichni lidi z klubu udělají maximum pro to, abychom tu následující sérii odehráli, jak nejlépe umíme. Zajímá nás vždycky vyhrát další zápas. Samozřejmě nikdo nemůže čekat, že další série bude na tři zápasy. Možná ano, ale spíš ne. Ale jak jsem řekl, bude to obrovská odměna pro všechny lidi, pro všechny hráče, kteří dennodenně pracují na tom, aby klub kvetl, rostl. Teď jsme před dalším krokem a chceme uspět a uděláme pro to maximum.