Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha

Václav Baďouček

První finále dopadlo lépe pro Baník

První finálový zápas skončil vítězstvím Baníku 4:1 po třetinách 2:1, 0:0, 2:0.

Velmi pěkně zaplněné ochozy viděly od začátku kvalitní hokej, byť v úvodu se oběma týmům vkrádala na hokejky řada nepřesností. Domácím ale výrazně  pomohl gól Michaela Čejky ze třetí minuty zápasu, který využil chvilky volného prostoru – 1:0. Následovala pak přesilová hra Sokolova, ale ta domácímu týmu nevyšla. Na druhé straně byla hned první početní výhoda využita, kdy po pěkné kombinaci skóroval Jan Berger – 1:1. Tento stav vydržel až do 19. minuty, kdy se v přesilové hře prosadili i domácí a po pěkné asistenci Zadražila trefil odkrytou bránu Tomáš Vracovský – 2:1.

Ve druhé třetině pokračoval boj o každý kousek ledu. Ale v tomto dějství se měnily je počty vyloučených. Ani jedna strana však přesilovky nevyužila a baníkovci za toto dějství zaslouží velkou pochvalu za skvělou bojovnost. A protože gólmani kralovali, i po 40 minutách byl stav 2:1.

Ve třetím dějství zápas vrcholil. Oba gólmani museli být i nadále v pozornosti, ale zároveň se neustále bojovalo o každý metr ledu. Vrchlabí bylo i blízko vyrovnání. Z nenápadné střely však hosté trefili pouze tyčku. Skóre se měnilo až v 56. minutě, kdy bylo odpískáno trestné střílení v neprospěch Vrchlabí. K exekuci se postavil David Hruška a rozradostnil sokolovské tribuny – 3:1. V závěru se hosté sice ještě pokusili o zdramatizování zápasu, ale Baník hrál opravdu velmi obětavě a soupeře do větší šance nepustil. V poslední minutě pak Tomáš Vracovský vybojoval kotouč, předal ho do středního pásma Jakubovi Vránovi, který následně střelou do prázdné brány pojistil vedení Baníku – 4:1.

V úplném závěru se na ledě ještě jiskřilo. V potyčce s vrchlabským Chalupou zvítězil Martin Čurda, čímž dostal diváky ještě více do varu. Poté vzplály emoce ještě po faulu Blahy na Kadeřávka, ale i tato situace se nakonec uklidnila a domácí tak mohli se svými fanoušky oslavit první vítězství v sérii.

Finále bude pokračovat v úterý 26.3. od 18:00 ve Vrchlabí. Doma se baníkovci představí ve čtvrtek 28.3. od 18:00. Další zápasy pak budou dle vývoje série…

Karel Mlejnek: K dnešnímu zápasu řeknu jen to, že jsme moc rádi, že se nám podařilo vyhrát první třetinu série. Soupeř chce extrémně postoupit, mají to jako svůj sezonní cíl a my v dalších zápasech uděláme vše pro to, abychom jim tento sezonní cíl nabourali…