Soukup (Abrahám)

Vágner, Muška, Havránek, Vašíček "A", Bendík "A", Voženílek, Jirků "C"

Matějček, T. Půlpán, Pšurný, Hozák, A. Půlpán, Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha

Baník zvítězil a zabojuje o první ligu

Baník to dokázal a zvrátil sérii s Vrchlabím ve svůj prospěch. V pátém finálovém utkání zvítězil Sokolov nad Vrchlabím 2:1 po třetinách 0:1, 1:0, 1:0.

Baník chtěl do utkání vstoupit lépe než v předešlých utkáních, ale to se nepodařilo. Již po 41. vteřinách se totiž přesně trefil Pavel Mrňa a poslal hosty do vedení – 0:1. Baník se snažil odpovědět, ale útoky domácích narážely na pozornou obranu Vrchlabí nebo výborného Soukupa. Jednobrankové vedení hostí tak vydrželo i po prvních dvaceti minutách.

Do druhé třetiny vstoupil Baník v oslabení a hned vzápětí přežil obrovskou šanci Bednáře, proti kterému skvěle zasáhnul Závorka. V témže oslabení se za obranu soupeře dostal Lubomír Kovařík a svůj nájezd zakončil přesně - 1:1. To domácí povzbudilo a rázem Baník převzal otěže zápasu. Sokolov měl ve druhé třetině převahu, ale hosté byli také neustále nebezpeční. Největší šance měli Vrána a Stříbrný, kteří ale při svých samostatných nájezdech branku přestřelili. Skóre se změnit nepodařilo ani Šikovi, jehož střelu zastavilo břevno.

Ve třetí třetině i nadále pokračoval parádní hokej a pořádný boj. O něco více práce měl hostující Soukup, ale hráči jako Bednář, Berger nebo Mrňa sokolovské defenzivě také zatápěli. Nakonec ale vzal rozhodnutí na sebe muž série Lubomír Kovařík, který vypálil přes hráče a jeho střela zapadla k tyčce – 2:1. Stadion v tu chvíli explodoval nadšením, ale ihned vzápětí přišla komplikace. Tomeček vystřelil puk mimo hrací plochu a Baník šel do oslabení. To však zvládnul, a naopak pojistku mohl přidat Zadražil, který v oslabení ujel, ale Soukup byl v souboji jeden na jednoho úspěšnější. Skvělé publikum povzbuzovalo Baník v závěrečných minutách, čas hostům ubíhal, ale minutu před koncem měli vrchlabští výhodu přesilové hry. Tu ještě umocnili hrou bez brankáře. Jenže baníkovci hráli na samé hraně obětavosti, a nakonec dokázali i hru 4 proti 6 ubránit.

Po závěrečném hvizdu tak mohl Baník slavit postup do série o první ligu. Ta začne již v pátek 5.4. od 18:00 hodin na sokolovském zimním stadionu proti Moravským Budějovicím. Tentokrát se bude hrát na 4 vítězné zápasy se střídáním pořadatelství obden.