VVSNPV
Rozhodčí: Škrobák, Wagner – Kettner, Axman, tresty: 1:4
Vyloučení - 2 min.: 1:4
Střely: 39:17, počet diváků: 2158
  • 02:56 Vracovský (Stříbrný, Rohan T.)
  • 23:18 Bečvář (Čejka, Vodička)
  • 28:09 Pospíchal (Mikeš, Juráň)
  • 30:17 Matějka (Ferda, Peroutka)
  • 57:19 Rohan T. (Vracovský, Tomeček J.)

Trenéři:

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator
Soupiska HC Moravské Budějovice 2005

Vacek (Čáp)

Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka "C", Kabelka, Kliment, Pospíchal

Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš "A", Rytnauer "A", Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš

V prvním zápase Baník Budějovice porazil

Série o první ligu začala. A úspěšněji pro Baník, který zvítězil 3:2 po třetinách 1:0, 1:2 a 1:0.

Po několika utkáních konečně Baník vstoupil do zápasu dobře. Ve třetí minutě vyvezl Stříbrný puk z rohu, našel Tomáše Vracovského, jenž trefil odkrytou část brány – 1:0. Poté si hosté zahráli přesilovou hru, ale ta trvala pouze 13 vteřin, když vyloučení byl také budějovický Kliment. Baník měl v první třetině převahu a tu mohl korunovat svou střelou Čejka, ale jeho pokus zastavila tyč. Tlak Baníku pak paradoxně přerušila přesilová hra, která se domácímu celku nedařila. A když gólem neskončily ani pokusy ze závěru třetiny, šel Baník do šaten za jednobrankového vedení.

Do druhé třetiny vstoupil Baník náporem. A byl odměněn. Velmi dobrou práci odvedl Vodička, který se dostal do útočného pásma, předal puk Janu Bečvářovi, který prostřelil Vacka – 2:0. Baník i nadále pokračoval v náporu, jenže v ojedinělého útoku se k puku dostal Ladislav Pospíchal a propálil Závorku – 2:1. Baník reagoval další šancí, ale o dvě minuty později bylo z pohledu domácích ještě hůře. Hosté se dostali do brejku a Filip Matějka nabídnutou šancí nepohrdnul – 2:2. A hosté byli rázem v zápas. Poslat Budějovice do vedení mohl Heinrich ve 33. minutě, ale svůj nájezd neproměnil. A když svou šanci neproměnil ani Zadražil, po dvou třetinách byl stav nerozhodný.

Třetí třetina začala opatrněji, ale postupem času Baník stále více získával převahu. Budějovice ale organizovaně bránily a čekaly na příležitost k brejku. A ta málem přišla v 54. minutě. Velkou šanci však zmařila přihrávka na Krutiše, který ji nezpracoval. Tlak Baníku sílil i po přesilové hře a v 58. minutě se domácí přeci jen dočkali. Tomáš Vracovský si to namířil mezi čtveřici protihráčů, udržel puk a naservíroval ho před bránu Tomášovi Rohanovi, který na brankovišti nezaváhal - 3:2.

Zbývající čas již Sokolov poměrně s přehledem ubránil. Gól nepadnul ani power-play, a tak si Baník připsal první vítězství v sérii. Ta pokračuje nedělním utkáním v Moravských Budějovicích. Doma se Baník představí v úterý 9.4. od 18:00.

Karel Mlejnek: Se vší pokorou si velmi ceníme dnešního vítězství. Nastoupili jsme proti soupeři, který je velice organizovaný a bojovný. Soupeř hraje srdcem a je velmi trpělivý. Takže jsme vděční, že jsme vyhráli a vstoupili tak úspěšně do série.