Po několika utkáních konečně Baník vstoupil do zápasu dobře. Ve třetí minutě vyvezl Stříbrný puk z rohu, našel Tomáše Vracovského, jenž trefil odkrytou část brány – 1:0. Poté si hosté zahráli přesilovou hru, ale ta trvala pouze 13 vteřin, když vyloučení byl také budějovický Kliment. Baník měl v první třetině převahu a tu mohl korunovat svou střelou Čejka, ale jeho pokus zastavila tyč. Tlak Baníku pak paradoxně přerušila přesilová hra, která se domácímu celku nedařila. A když gólem neskončily ani pokusy ze závěru třetiny, šel Baník do šaten za jednobrankového vedení.

Do druhé třetiny vstoupil Baník náporem. A byl odměněn. Velmi dobrou práci odvedl Vodička, který se dostal do útočného pásma, předal puk Janu Bečvářovi, který prostřelil Vacka – 2:0. Baník i nadále pokračoval v náporu, jenže v ojedinělého útoku se k puku dostal Ladislav Pospíchal a propálil Závorku – 2:1. Baník reagoval další šancí, ale o dvě minuty později bylo z pohledu domácích ještě hůře. Hosté se dostali do brejku a Filip Matějka nabídnutou šancí nepohrdnul – 2:2. A hosté byli rázem v zápas. Poslat Budějovice do vedení mohl Heinrich ve 33. minutě, ale svůj nájezd neproměnil. A když svou šanci neproměnil ani Zadražil, po dvou třetinách byl stav nerozhodný.

Třetí třetina začala opatrněji, ale postupem času Baník stále více získával převahu. Budějovice ale organizovaně bránily a čekaly na příležitost k brejku. A ta málem přišla v 54. minutě. Velkou šanci však zmařila přihrávka na Krutiše, který ji nezpracoval. Tlak Baníku sílil i po přesilové hře a v 58. minutě se domácí přeci jen dočkali. Tomáš Vracovský si to namířil mezi čtveřici protihráčů, udržel puk a naservíroval ho před bránu Tomášovi Rohanovi, který na brankovišti nezaváhal - 3:2.

Zbývající čas již Sokolov poměrně s přehledem ubránil. Gól nepadnul ani power-play, a tak si Baník připsal první vítězství v sérii. Ta pokračuje nedělním utkáním v Moravských Budějovicích. Doma se Baník představí v úterý 9.4. od 18:00.

Karel Mlejnek: Se vší pokorou si velmi ceníme dnešního vítězství. Nastoupili jsme proti soupeři, který je velice organizovaný a bojovný. Soupeř hraje srdcem a je velmi trpělivý. Takže jsme vděční, že jsme vyhráli a vstoupili tak úspěšně do série.