Baník nastoupil ve druhém utkání ve stejné sestavě jako v předešlém zápase. A v úvodu si nepočínal špatně. Z mírné převahy však nic nevytěžil, a naopak domácí prakticky z první střely na bránu skórovali. Michal Klement využil clonících hráčů před Závorkou, jeho střelu tečoval David Horký a puk se zastavil až v síti – 1:0. Po vstřelené brance začaly mít převahu Budějovice, ale na druhé straně se do zajímavé šance dostal Šik, Vacek jeho střelu vytěsnil. Po jednom z ubráněných oslabení předal Čurda puk Zadražilovi, který posunul kotouč do pravého křídla Davidovi Hruškovi, jenž naznačil střelu, ale potáhl ještě puk a vzápětí prostřelil Vacka – 1:1. Stav se poté neměnil ani v závěru první dvacetiminutovky, když si Baník v přesilové hře vytvořil obrovskou šanci, ale Vacek v bráně domácích začaroval. Po první třetině tak byl stav 1:1.

Baníku se již poněkolikáté v play-off vydařil nástup do druhé třetiny. Josef Stříbrný si vybruslil před Vacka a z brankoviště se nemýlil 1:2. Radost z vedení však sokolovským hokejistům nevydržela moc dlouho. Ve 23. minutě Tomáš Pelikán vystřelil od modré a puk se prošel až do brány – 2:2. Žihadla znovu ožila, ale ve 31. minutě baníkovci zapracovali v útočném pásmu, Přindiš se neunáhlil, našel na brankovišti Pavla Kuběnu, který do polo odkryté brány uklidil puk – 2:3. Poté měl velkou šanci domácí Horký, ale stav se neměnil ani po trestném střílení, kdy Matějkovi puk utekl. Kromě trestného střílení však byl Baník potrestán i vyloučením na dvě minuty a Západočeši tak dohrávali druhou třetinu v oslabení.

Zbytku oslabení v úvodu třetí třetiny se Baník bez problémů ubránil. A vzápětí přišly velké chvíle sokolovského Baníku. Kovařík střílel do plexiskla, ale od něj se puk odrazil k Pavlovi Kuběnovi, který trefil odkrytou bránu – 2:4. O dvě minuty později naopak Kuběna přihrával Lubomírovi Kovaříkovi před bránu a ten propálil Vacka – 2:5. O chvíli později mohl Kuběna dovršit hattrick, ale tentokrát střílel do gólmana. To ale Baníku nemuselo moc vadit. Sokolovští hráči ve třetí třetině dominovali a zápas kontrolovali. A když po některých chybách na útočné modré neřešili domácí situace ideálně, i nadále měl Baník pohodlný náskok. Ten nejdříve mohl navýšit v 57. minutě Stříbrný, který ale trestné střílení neproměnil. Co se nepovedlo Stříbrnému, to se podařilo Matějovi Zadražilovi o pár sekund později, když jmenovaný hráč zakončil akci Hrušky a Vrány. Zbytek utkání pak Baník dohrával v přesilové hře, komplikace nedopustil a dovedl zápas k vítězství 2:6.

Baník se tak ujal vedení v sérii 2:0. Další utkání je na programu již v úterý 9.4. od 18:00 na sokolovském zimním stadionu. Série, hraná na čtyři vítězná utkání, bude následně pokračovat v Moravských Budějovicích.

Karel Mlejnek: O výsledku utkání rozhodl, úvod 3. třetiny. Víme, že za stavu 2:2 jel soupeř sám na branku. Víme, že za stavu 2:3 jel soupeř trestné střílení. Vše jsme jako tým přečkali. Nic není rozhodnuto, potřebujeme 2 výhry.