Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka "C", Kabelka, Kliment, Pospíchal

Matějka, Lupač, Bulín, Horký, Mikeš "A", Hačecký, Rytnauer "A", Ferda, Heinrich, Krutiš

Augustin Žák

Budějovice snížily stav série

Ve třetím zápase superfinále zvítězily Moravské Budějovice 1:4 po třetinách 1:0, 0:2 a 0:2.

Třetí superfinále přivedlo účastníky do Sokolova. Úvod zápasu patřil Baníku, do permanence se však dostali oba gólmani. V 10. minutě čtvrtý útok zapracoval v třetině hostí, puk se dostal k Janu Bečvářovi, který potvrdil své střelecké schopnosti a trefil přesně – 1:0. Následovaly přesilové hry na obou stranách, ale shodně zůstaly nevyužity a tak pro první dvacetiminutovce byl stav 1:0.

I na začátku druhé třetiny byl aktivnější Sokolov, ale druhý gól především díky brankáři Vackovi nepřidal. Velkou šanci měl například David Hruška. Budějovice se i nadále prezentovaly trpělivou a organizovanou hrou. Ve 30. minutě pak své individuální schopnosti prokázal David Horký a srovnal na 1:1. Žihadla rázem ožila a ve druhé polovině druhé třetiny byly Budějovice o poznání aktivnější. Navíc v úplném závěru platilo nedáš-dostaneš. Stříbrný svůj únik neproměnil, naopak Ladislav Rytnauer byl na druhé straně úspěšnější a poslal Moravské Budějovice do vedení – 1:2.

Do třetí třetiny vstoupil Baník se snahou o vyrovnání, ale plány zkomplikoval gól Davida Horkého ze 43. minuty – 1:3. Sokolovu v tomto utkání nebylo přáno. Puky přeskakovaly hokejky a když už se Baník do šance dostal, Vacek v bráně hostí byl připraven. Soupeř v této době hrál jednoduše a dostával puky ze svého obranného pásma. A Vacek i nadále držel své spoluhráče. V 56. minutě pak přišla pojistka hostí a David Horký dokonal hattrick – 1:4. Baník nevzdal ani závěr zápasu, tlačil se ještě do útoku, ale skóre se již neměnilo.

Baníku rozhodně nelze upřít snahu, svého soupeře Sokolov i vysoko přestřílel, jenže dnes byl produktivní soupeř, který si tak připisuje první vítězství v sérii.

Ve čtvrtek se série stěhuje do Moravských Budějovic, pátý zápas se pak bude hrát v sobotu 13.04.2019 na sokolovském zimním stadionu. Utkání začne v 17:30.

Karel Mlejnek: My, jako celé mužstvo, jsme se na dnešek připravili velmi zodpovědně pod dojmem toho, že soupeř vyřadil velmi kvalitní týmy Hodonín, Šumperk, Havlíčkův Brod. Bohužel výsledek dnešního utkání je takový, jaký je. Pro nás se změnilo pouze to, že máme za sebou poločas série, soupeř má za sebou čtvrtinu série, když to řeknu basketbalovou hantýrkou. Série je i nadále velmi otevřená. Jedeme dál a budeme bojovat.