HC Baník Sokolov
Góly v přesilovce: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely: 45:32, počet diváků: 348
Vstřelené branky + asistence
  • 04:45 Tomi (Jurčík, Klikorka)
  • 08:53 Jiskra (Jurčík, Tomi)
  • 12:37 Doktor (Hudeček, Dostálek)
  • 45:53 Hudeček (Mrowiec)
  • 64:22 Dostálek (Bednář)
Ostatní zápasy kola

Obránci:

Valenta, Kočí, Mrowiec, Chroboček, Lytvynov, Pastor T., Hlaváč

Útočníci:

Doktor, Hudeček "A", Dostálek, Bednář, Pechanec, Pastor D., Mrva, Maruna "C", Kabelka (Damašek, Krupa)

Trenér:

Jiří Režnar

CHANCE LIGA: Baník prohrál s Havířovem v prodloužení

Baníkovci měli zápas dobře rozehraný a vedli 2:0. Hostům se podařilo vyrovnat ve 45. minutě a poslat tak zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře havířovský hostů útočník Dostálek.

První vzrušení v zápase bylo k vidění ve druhé minutě, kdy se do zakončení natlačil domácí kapitán Tomáš Rohan, který svou střelu zamířil vedle levé tyče. O minutu později se dostali dopředu poprvé Havířovští, kteří v krátkém časovém sledu vyslali na Cichoně tři střely, ale ten si s nimi bez problému poradil. První gól byl k vidění v čase 4:45, když křižnou přihrávkou našel Jurčík na pravé straně Tomiho a ten měl dostatek času, aby si našel mezírku mezi betony Štipčáka – 1:0. Druhý baníkovský útok obstaral i druhý gól. V čase 8:51 se před brankou dostal k dorážce po střele Jurčíka Vít Jiskra a Baník vedl 2:0. Havířovští snížili díky ve 13. minutě díky Doktorovi, který se nejlépe zorientoval v závaru před Cichoňovo brankou a dotlačil puk za jeho záda – 2:1. V 17. minutě se ještě dostal do zakončení Šik, ale v pádu neměl příležitost zamířit přesně.

V úvodu třetiny byl vyloučený Pořízek a při hře 4 na 4 byly k vidění dvě šance. Nejprve vytáhl parádní zákrok betonem Cichoň a hned z rychlého protiútoku se dostal do zakončení Šmerha, ale ani ten nebyl úspěšný. Ve 26. minutě Doktor nebezpečně vystřelil přes obránce a trefil Cichoně do ramena. O dvě minuty později zůstal nekrytý před brankovištěm Kabelka, ale nedokázal se prosadit. Přesně v polovině zápasu se dostal do samostatného úniku po přihrávce Rohana Šik, který trefil vyrážečku Štipčáka. Nejblíže k vyrovnání byl ve 32. minutě Dostálek, který dostal přihrávku od Doktorka, ale napůl odkrytou branku vůbec netrefil. Ve 39. minutě ujela dvojice Jandus – Šmerha, prvně jmenovaný to vzal na sebe, ale opět si vylámal zuby na Štipčákovi.

Po několika náznacích šancí o sobě dal vědět sólem přes celé hřiště Šmerha, kterému už chyběl jen gól. Srovnání skóre přišlo v čase 45:54, kdy Mrowiecovo nahození tečoval Hudeček, Cichoň dokázal puk vyrazit jen před sebe, kde už Hudeček neměl problém dostat puk za jeho záda – 2:2. O chvíli později mohl Havířov otočit zápas, ale Dostálek v jasné příležitosti selhal. V 51. minutě dostal nabito mezi kruhy Šmerha, ale jeho dělovku Štipčák vyrazil. Baník na konci zápasu zvyšoval tlak, ze kterého vzešly šance Kverky, Vracovského a Rohana, ale ani jedna z nich se neujala a zápas dospěl do prodloužení.

V jeho úvodu hráli baníkovci přesilovou hru, ve které měl největší šanci Kverka, ale od pravého kruhu přestřelil. Rozhodnout mohl o chvilku později Pechanec, který se řítil sám na Cichoně, ale ten se prezentoval skvělým zákrokem. Rozhodnutí přišlo v čase 64:22, kdy zůstal před brankou nepokrytý Dostálek a rozhodnul o tom, že druhý bod ze zápasu si odvezou havířovští.

Ohlasy po utkání:

Martin Štrba: „Dnes jsme vítězství soupeři doslova darovali. Neproměnili jsme spoustu šancí a soupeř vytěžil s minima maximum. Po dobré první třetině jsme měli velmi špatný vstup do druhé, poté se herní projev zlepšil, ale bohužel se nám to nepodařilo vstřelit branku. Hlavní příčinu vidím v nevyužitých přesilových hrách, kterých bylo poměrně dost. Dnes jsme z výsledku zklamaní, protože jsme měli bodovat naplno."

Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.