HC ZUBR Přerov
Góly v přesilovce: 0:1
Střely: 32:32, počet diváků: 752
Vstřelené branky + asistence
  • 26:07 Kverka (Šmerha, Kuťák)
  • 30:19 Černý (Pšurný, Süss)
  • 46:01 Pohl (Šik, Tomi) - PH
  • 47:24 Kratochvíl (Hrabal)
  • 55:24 Svoboda Matěj (Krenželok, Dvořák)
  • 59:31 Krenželok (Süss)
Ostatní zápasy kola
Šumperk - Benátky 4:5
Kadaň - Frýdek-Místek 1:8
Jihlava - Havířov 3:5
Vsetín - Ústí nad Labem 3:4 SN
Poruba - Prostějov 1:5
Vrchlabí - Třebíč 4:2
Litoměřice - Slavia Praha 4:3
Soupiska HC ZUBR Přerov

Brankáři:

Petrásek (Postava)

Obránci:

Černý, Krenželok, Kubeš, Hrabal, Hamrlík, Krisl "C"

Útočníci:

Doležal "A", Pšurný "A", Süss, Kratochvíl, Herman, Svoboda Jakub, Svoboda Matěj, Dvořák, Novák, Svoboda Jan, Indrák, Sebera

Trenér:

Vladimír Kočara
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenér:

Martin Štrba

CHANCE LIGA: Přerovskou tvrz Baník nedobyl

Na přerovském ledě se Baníku dlouhodobě nedaří. Bohužel, potvrdilo to i dvanácté kolo Chance ligy. Dvakrát jsme proti Zubrům vedli, ale nakonec se vracíme na západ Čech bez bodu po prohře 4:2.

Baník sice vyhrál úvodní buly, ale do první šance se už po 40 sekundách hry dostal domácí Matěj Svoboda. Ten zůstal nikým nehlídaný před Cichoněm, ale sokolovský gólman výborně zasáhl na bližší tyči. V první třetině měli více ze hry domácí, ve 12. minutě se znovu předvedl Oldřich Cichoň, který betonem zlikvidoval kličku domácího Hermana. O chvilku později to na druhé straně zkoušel Jurčík, na jeho střelu však brankář Petrásek viděl a neměl s ní problém. V sedmnácté minutě znovu zahrozili z rychlého protiútoku domácí, baníkovský gólman si však pomohl holí a Zubři se tak do zakončení ani nedostali. Po první třetině šli hráči do šaten za stavu 0:0.

Z druhé části uplynulo pouhých osm vteřin, když šel za podražení na trestnou lavici František Klejna. Domácí neodehráli přesilovku dobře a byl to právě obránce Klejna, který po návratu na led uháněl s Tomášem Šmerhou na přerovskou branku. Po Šmerhově přihrávce vychytal Klejnu parádním zákrokem brankář Petrásek. V loňské sezoně nedal Baník Přerovu ani jeden gól. Střelecké trápení ukončila ve 27. minutě třetí útočná formace. Kuťák vybojoval puk v útočném pásmu, Šmerha ho poslal před branku na Jaromíra Kverku a jeho zakončení z první skončilo v síti - 0:1. Ve 30. minutě měl velkou šanci na srovnání Doležal. Jeho střelu však ještě stačil zastavit lapačkou Oldřich Cichoň. Vyrovnáno bylo o minutu později. Süss zavezl puk do obranného pásma Baníku, před brankou ho ještě poslal mezi kruhy, kde se dostal až k Robertu Černému, který z mezikruží trefil přesně - 1:1. Na konci prostřední části ještě přišlo vzrušení nejprve po další šanci Tomáše Doležala a následně také po protestech Filipa Dvořáka. Domácímu útočníkovi se nelíbily výkony rozhodčích, což jim dal nevybíravě najevo a vysloužil  si kromě dvouminutového také desetiminutový osobní trest. Také po druhé části svítilo nad ledem nerozhodné skóre, posunulo se však na 1:1.

Krátce po začátku třetí třetiny hráli domácí přesilovou hru, kterou však nevyužili a tak přišel trest na druhé straně. Baník totiž svou početní výhodu přetavil v druhý gól. Otakar Šik ustál souboj u mantinelu, posunul puk na modrou čáru Janu Pohlovi a jeho dělovku zastavila až síť za zády Petráska - 1:2. Baníku vydrželo vedení sotva minutu a půl. V čase 47:24 domácí rychle přešli střední pásmo, proti přesile se vydal do útoku Matouš Kratochvíl a přesnou střelou vyrovnal - 2:2. Přerov se poprvé dostal do vedení v 56. minutě. Po vyhrané buly nahazoval jeden z domácích obránců puk na branku Cichoně, tomu puk nešťastně přeskočil přes záda a v následné tlačenici na brankovišti uspěl s dorážkou Matěj Svoboda - 3:2. V posledních čtyřech minutách se sokolovští snažili vyzrát na domácí obranu, ale marně. Po odvolání brankáře navíc v čase 59:31 uzavřel skóre střelou přes celé hřiště do prázdné branky obránce Daniel Krenželok. Baník tak ani tentokrát na ledě Zubrů neuspěl, do Sokolova se vrací bez bodu po prohře 4:2.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.