HC Baník Sokolov
Statistiky zápasu
Rozhodčí: Grech, Hucl - Sedláček, Baxa
Vyloučení - 2 min.: 6:9, 5 min.: 0:1, do konce utkání (OK): 0:1
Mimořádné tresty: Voženílek (napadení)
Góly v přesilovce: 1:1
Střely: 35:23, počet diváků: 685
Vstřelené branky + asistence
  • 13:41 Tomi (Šmerha, Pohl) - PH
  • 29:19 Novotný (Sloboda, Jeřábek)
  • 35:14 Tomi (Novák, Jurčík)
  • 36:00 Šmerha (Šik, Rohan T.)
  • 37:30 Mrňa (Kaut, Urban) - PH

Obránci:

Zdráhal, Jelínek, Kajínek, Bučko, Voženílek, Nedbal, Oliva, Kynčl

Útočníci:

Urban "A", Mrňa, Matys, Kaut "C", Zeman, Heřman "A", Chrtek, Pochobradský, Moník, Chalupa, Kučera

Trenér:

Tomáš Jirků

CHANCE LIGA: Baník si po výhře 4:1 připisuje další tři body

Baníkovci mají za sebou povedený zápas, ve kterém po výhře 4:1 nad Vrchlabím připisují tři body do tabulky. Skvělý výkon předvedl v brance Vladislav Habal a dvougólový střelec Vojtěch Tomi.

V první minutě se dostal k nebezpečné teči před brankou Urban, ale Habal dokázal na poslední chvíli zareagovat a vytěsnit puk mimo. První větší šanci Baníku měl Tomi, který zůstal sám na brankovišti, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo dostat puk do branky. Další velkou šanci měl po přihrávce Šika Rohan, který z kruhu trefil jen Soukupa a z následného brejku v dobré příležitosti selhal Mrňa. Ve 12. minutě využil zaváhání v rozehrávce hostí Kuťák, který trefil jen Soukupa a následnou přihrávkou vyzval Kverku k otevření skóre, ale ten nedokázal skákavý puk dostat do branky. První gól zápasu vsítil v přesilovce Vojtěch Tomi, kterého trefila střela od modré čáry a od jeho zad se puk odrazil do branky – 1:0. Baníkovci šli na konci třetiny po faulech Nováka a Strejčka do tří, ale oslabení odehráli skvěle, když jedinou šanci Vrchlabí měl Kaut, který trefil Habala od betonů.

V úvodu druhé třetiny byla hra ovlivněna několika vyloučeními, ze kterých vyplynula šance Kverky a samostatný únik v oslabení vrchlabského Heřmana, který ale přestřelil branku. V čase 29:19 Sloboda našel od mantinelu Novotného, jehož první střelu Soukup vyrazil před sebe a Novotný už neměl problém zvýšit na 2:0. Ve 33. podruhé v druhém dějství ujel v oslabení Heřman, kterého Habal vychytal. V čase 35:14 se opět měnil stav, protože krásnou přihrávkou našel rozjetého Tomiho Jurčík, a Tomi kličkou do forhendu přidal druhý gól v zápase – 3:0. O 46 vteřin později vletěl do útočného pásma Šmerha a prudkou ranou do pravého růžku navýšil náskok Baníku na 4:0. Vrchlabí se podařilo snížit v čase 37:30, když při přesilovce Urban našel na brankovišti Mrňu a ten dostal puk pohotovou střelou pod víko za Habalova záda – 4:1.

Třetí třetina se spíše z povinnosti dohrávala a větší šance byla k vidění až ve 46. minutě, když při přesilovce dostal křižnou přihrávkou nabito Otakar Šik, jehož střelu do protipohybu dokázal Soukup vykopnout betonem. Vrchlabí netradičně ve 48. minutě zkoušelo při hře 4 na 4 hru bez brankaře, která ke snížení nevedla. Velké šance měli v 53. minutě Kaut a následně i Zeman, ale oba útočníci si vylámali zuby na Habalovi. Poslední šanci měl na své hokejce čtyři minuty před konce Matýs, ale ani on nedokázal puk dostat za záda skvěle chytajícího Habala.

Ohlasy Vojtěchů Šika a Tomiho po utkání:

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.