HC Baník Sokolov
Počet diváků: 60
Vstřelené branky + asistence
  • 23:19 Krs (Čuban)
  • 37:00 Kubeš (Pitel, Bouček)
  • 55:00 Petrov J. (Klíma, Koco)
  • 59:10 Čuban (Pitel)
  • 59:32 Pastier (Říha)
Ostatní zápasy kola
Rokycany - Kaznějov 9:4
Tachov - Nejdek 1:8
Třemošná - Domažlice 5.11.2021 17.30
Cheb "B" - Mar. Lázně 9:3
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka
Soupiska HC Klatovy

Brankáři:

Rückl

Obránci:

Rajal, Plánička, Valečka, Vondryska

Útočníci:

Vávra, Čuban, Bouček, Kuželík, Kubeš, Pitel, Babka, Krs

Béčko na úvod těsně podlehlo Klatovům

Do společné Krajské ligy mužů Karlovarského a Plzeňského kraje vstoupilo béčko Baníku. Favorizovaným Klatovům podlehli domácí jednogólovým rozdílem 2:3.

I s posilami Jakubem Truhlářem, Josefem Klímou, Štefanem Bukovinou a s navrátilci Romanem Kašparem a Petrem Račanským šel Baník do utkání s Klatovy s odhodláním. Hosté dorazili sice v menším počtu hráčů, ale hned několik borců dříve nastupovalo ve vyšší soutěži, včetně Vladislava Kubeše, bývalého hráče extraligové Slavie.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, poté získali dvoubrankový náskok zkušenější hosté. Baník bojoval, ale nedostával se do zakončení. Až pět minut před koncem hosté zapomněli na Jana Petrova, který svůj únik zakončil gólem a zápas zdramatizoval. Baník se nadechoval k závěrečnému tlaku. Jenže 50 vteřin před koncem Frčka překonal Čuban a hosté opět vedli o dva góly. V čase 59:32 sice pokus Lukáše Pastiera prošel za záda Rückla, na další gól však Baníku již nezbyl čas a tak v prvním kole vyšel bodově naprázdno.

Ivan Říha: Byl to náš první zápas v sezoně a vlastně po docela dlouhé době. V duchu jsme pomýšleli na vítězství, ale vím že Klatovy mají kvalitní a pro mě jeden z nejlepších mančaftů. Jsou věci, které musíme do příště zlepšit a třeba se to povede. Potrápili jsme je a zahráli si, to je pro mě po tom všem nejdůležitějši.

Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.