HC Stadion Cheb "B"
  • 17:03 HC Baník Sokolov
  • 19:49 HC Baník Sokolov
  • 24:07 HC Baník Sokolov
  • 24:30 HC Stadion Cheb "B"
  • 51:51 HC Stadion Cheb "B"
  • 59:39 HC Baník Sokolov
Ostatní zápasy kola
Nejdek - Mar. Lázně 11:3
Kaznějov - Třemošná 1:8
Domažlice - Klatovy 9:6
Rokycany - Tachov 13:6
Soupiska HC Stadion Cheb "B"

Brankáři:

Špírek

Obránci:

Jäger, Kužel, Kubík, Strýček, Zýka, Marek

Útočníci:

Krejsa, Votoupal, Špinetti, Hlavatý, Kala, Ticháček
Soupiska HC Baník Sokolov

Brankáři:

Obránci:

Útočníci:

Trenéři:

Jiří Mašek, Jiří Veverka

B-tým zahájil rok 2022 výhrou

Úspěšně vstoupil do nového roku B-tým Baníku Sokolov. Ten zvítězil v Chebu nad místní rezervou.

Oba týmy nastoupily do zápasu v nekompletním složení. První gól v roce 2022 vstřelil na začátku 18. minuty Pavel Koco, kterému asistovali Štefan Bukovina a Vojtěch Navrátil. Druhý jmenovaný pak 11 vteřin před koncem prvního dějství zvýšil na 2:0 pro Baník. Po změně stran poslal Sokolov do tříbrankového vedení Josef Klíma. Teprve poté se dostali ke slovu také domácí a Jakub Votoupal snížil na 1:3. Tento stav trval až do 52. minuty, kdy kontaktní gól Chebu vstřelil Petr Ticháček. Baník však své těsné vedení uhájil, navíc v poslední minutě uzavřel účet zápasu Petr Račanský – 2:4.

Další zápas sehrají sokolovští hokejisté v sobotu 15. 1. 2022, kdy od 19:00 hodin na domácím stadionu přivítají hráče Meterou Třemošná. Souboj s týmem, ve kterém působí mj. i bývalý extraligový hráč Jakub Koreis, bude přímým soubojem o třetí místo.

Dvouměsíční výměna útočníků mezi Baníkem a pražskou Slavií končí. Do hlavního města se vrací Daniel Kružík, který si v Sokolově připsal ve 13 zápasech čtyři branky a stejný počet asistencí. Tomáš Vracovský končí své působení ve Slavii s dvěma asistencemi a pouhými sedmi zápasy, protože během hostování bojoval se zdravotními potížemi. Danielovi děkujeme za dobrou práci, kterou v Sokolově odvedl!
Utkání 43. kola Chance ligy, ve kterém HC Baník Sokolov přivítá tým HC Dukla Jihlava, se bude hrát již ve středu 5.1.2022 od 18:00.
Sedmadvacetiletý gólman Jakub Neužil bude nadále k dispozici také Baníku. Po jeho odchodu ze Sparty, odkud zamířil na hostování do konce sezony do Litvínova, se na možnosti oblékat sokolovský dres nic nemění, z litvínovské Vervy bude mít do Baníku vyřízené střídavé starty.
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.